GeriGündem Zombiler ülkeyi basacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Zombiler ülkeyi basacak

Zombiler ülkeyi basacak
refid:13618744 ilişkili resim dosyası

Vizyona bu hafta 4 yeni film giriyor. Bu haftanın film ajandası...

TÜRKİYE'NİN İLK ZOMBİ FİLMİ

Talip Ertürk ile Murat Emir Eren'in yönettiği, Esra Ruşan, Erol Ozan Ayhan, Kaan Keskin ve Gülüm Baltacıgil'in oynadığı “Ada: Zombilerin Düğünü”, ilk yerli “zombi” filmi olma özelliği taşıyor. Filmin konusu şöyle: “Birbirlerini uzun süredir tanıyan 5 kişilik bir arkadaş grubu, ortak bir arkadaşlarının düğününe katılmak üzere Büyükada'ya gider. Erhan, ekibin mutlu anlarını kayda alabilmek için yanında bir kamera getirmiştir ve sürekli çekim yapmaktadır. Film boyunca tüm izlenenler, bu kameraya yansıyanlardır. Düğünün ilerleyen saatlerinde davetlilere saldıran bir grup zombi, ortalığı kan gölüne çevirir.”

ŞİŞMAN KEDİ GARFIELD 3 BOYUTLU

Mark Dippe'nin yönettiği “Garfield Süper Kahraman/Garfield's Pet Force”, tembel kedi Garfield'ın yeni maceralarını beyazperdeye aktarıyor. Karikatür dünyası ile çizgi roman dünyası arasındaki olayları anlatan filmin konusu özetle şöyle: “Süper kötü Vetvix, barışçı Dorkon gezegenine saldırmış, Çizgi Roman ve Karikatür Dünyası'nı işgal etmesine yardımcı olacak icadı çalmıştır. İcat, Molkar Silahı adlı bir molekül karıştırma aletidir ve bu silahla vurulanlar, silahı ateşleyenin kontrolü altına girmektedir. Karikatür dünyasının tüm sakinleri Molkar silahıyla vurulma tehlikesiyle karşı karşıyadır.”

İLİŞKİ DURUMU: KARMAŞIK

Nancy Meyers'in yönettiği ve Meryl Streep, Steve Martin, Alec Baldwin ile John Krasinski'nin oynadığı “İlişki Durumu: Karmaşık/It's Complicated”, kadın ile erkek ilişkilerine farklı bir açıdan bakıyor. Aşk, boşanma ve ikisi arasındaki her şeyi konu alan komedi filminin konusu özetle şöyle:
“Jane Adler, 3 yetişkin çocuğuyla Santa Barbara'da bir pastane işletmektedir. 10 yıl önce boşandığı eski kocası avukat Jake ile dostane bir ilişkisi vardır. Fakat Jane ile Jake, oğullarının mezuniyet töreni için kendilerini şehir dışında bulduğunda işler karışır.
Baş başa çıkılan masum bir yemek, şarabın ölçüsünü kaçırmalarıyla 19 yıllık evlilik anılarından bahsettikleri kahkaha dolu bir akşama ve bir anda ilişkiye dönüşür. Jake, kendinden çok genç Agness ile evli olduğu için Jane şimdi öteki kadındır.
Tazelenen bu aşkın ortasında kalan kişiyse Jane'in mutfağını yeniden dekore etmek için tuttuğu mimar Adam'dır. Karısından boşanmış olan Adam, Jane'e aşık olmaya başlar, fakat çok geçmeden tuhaf bir aşk üçgeninin parçası olduğunu fark eder.”

GIBSON İNTİKAM PEŞİNDE

Martin Campbell'in yönettiği ve Mel Gibson, Danny Huston, Ray Winstone ile Shawn Roberts'ın oynadığı “İntikam Peşinde/Edge Of Darkness”, kızı için her türlü fedakarlığı göze alan bir babayı anlatıyor. Yüksek temposuyla aksiyon sevenlere hitap eden filmin konusu şöyle: “Thomas Craven, cinayet masası dedektifi ve kızını yalnız büyüten bir babadır. 24 yaşındaki kızı evinde vurulunca herkes hedefin Craven olduğunu düşünür. Ancak Craven, bu durumdan şüphelenmeye başlar ve kızının ölümünü araştırmaya karar verir. Araştırma onu, kızının gizli yaşamına, devletin gizli işlerine ve kanıtları yok etmekle görevli devletin gizli adamı Darius Jedburgh'e götürür.”

 

 


 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle