Gündem Haberleri

  Zeytinburnu'nda içinde LPG kamyonu olan gemi battı

  Hürriyet Haber
  13.03.2005 - 01:09 | Son Güncelleme:

  Zeytinburnu açıklarında akşam saatlerinde bir gemi battı. Kartal-Zeytinburnu seferini yapan ve içinde 7 adet LPG yüklü kamyon bulunan ro-ro gemisinin 8 kişilik personeli kurtarıldı.

  Başbakanlık Denizcilik Müsteşarlığı Deniz Ulaştırması Genel Müdürlüğü Ana Arama Kurtarma Koordinasyon Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada, Zeytinburnu'nun 2 mil açığında, Kartal-Zeytinburnu seferini yapmakta olan 335 grostonluk DD-1 adlı ro-ro gemisinin kapaklarından su alması sonucu saat 22.05'te batmaya başladığı belirtildi.

  Açıklamada, olay yerine giden Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma İşletmeleri (KEGKİ) Genel Müdürlüğü'ne ait 6 no'lu bot tarafından 8 kazazedenin kurtarılarak, Harem Deniz Polisi'ne teslim edildiği kaydedildi.

  Geminin su almaya devam ederek, Zeytinburnu'nun 2 mil açığında battığı, gemide bulunan 7 adet dolu LPG kamyonunun su üzerinde sürüklendiği ve tehlike arz ettiği bildirilen açıklamada, KEGKİ Genel Müdürlüğü, İstanbul Bölge Müdürlüğü ve İstanbul Liman Başkanlığı'nın olaya müdahil olduğu belirtildi.

  Açıklamada, söz konusu LPG kamyonları için Kıyı Emniyeti'ne ait 6, 8 ve 10 no'lu botlar ile Söndüren-5 römorkörünün olay yerinde hazır bulunduğu kaydedildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı