GeriGündem Zeytinburnu Belediyesi hangi partide? Zeytinburnu'nun mevcut Belediye Başkanı Murat Aydın kimdir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Zeytinburnu Belediyesi hangi partide? Zeytinburnu'nun mevcut Belediye Başkanı Murat Aydın kimdir?

Zeytinburnu Belediyesi hangi partide? Zeytinburnu'nun mevcut Belediye Başkanı Murat Aydın kimdir?

Türkiye, 31 Mart'ta mahalli idarecilerini seçmek için sandık başına gitmeye hazırlanıyor. Seçimlere kısa bir süre kala İstanbul'un ilçelerinden Zeytinburnu'nda belediyenin hangi partide olduğu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Belediyenin hangi partide olduğu konusunun yanı sıra Zeytinburnu'nda mevcut Belediye Başkanı Murat Aydın'ın kim olduğu da araştırılıyor. Peki, Zeytinburnu Belediyesi hangi partide?

Zeytinburnu Belediyesi'nin hangi partide olduğu ve 2014 Yerel Seçimleri'nde hangi parti tarafından kazanıldığı, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi araştırılan konular arasında yer alıyor. İşte, bu konuya ilişkin detaylar ve Zeytinburnu'nun mevcut Belediye Başkanı Murat Aydın hakkında bilgi...

2014 yılında gerçekleştirilen yerel seçimlerde AK Parti'nin adayı Murat Aydın seçimleri kazandı ve o tarihten bu yana Zeytinburnu Belediye Başkanı olarak görev yapıyor. AK Parti, 31 Mart Yerel Seçimleri'nde ise Ömer Arısoy'u aday olarak gösterdi.

MEVCUT BAŞKAN MURAT AYDIN KİMDİR?

1960 yılında Giresun’un Piraziz ilçesine bağlı Bozat beldesinde doğdu. 1980 yılında İstanbul İmam Hatip Lisesi’nden, 1985 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Bölümü’nde “Yerel Yönetimlerde Farklı Yaklaşımlar ve Sosyal Belediyecilik Uygulamaları” konulu teziyle yüksek lisansını tamamladı.

1999, 2004, 2009 ve 2014 yerel seçimlerini kazanarak, üçü AK Parti’den olmak üzere dört kez Zeytinburnu Belediye Başkanlığı görevine seçildi.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkan Vekili ve Türkiye Fotoğraf Vakfı Başkanı olan Murat Aydın, uzun yıllardır fotoğraf sanatıyla ilgilenmektedir. Aydın’ın iki fotoğraf sergisi bulunmaktadır.

İngilizce bilen Aydın, evli ve iki çocuk babasıdır.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle