Gündem Haberleri

Zeyna, Samsun'a geliyor

Hürriyet Haber
20.07.2001 - 10:35 | Son Güncelleme:

Amazon savaşçılarının lideri Prenses Zeyna'nın maceralarını anlatan Zeyna adlı dizinin yıldızı Lucy Lawles, Türkiye'ye geliyor. Sanatçı, Samsun'un Gölyazı beldesinde 28 ile 30 Ağustos arasında düzenlenecek olan Uluslararası 2. Amazon Kültür Sanat Festivali'ne konuk olacak.

Tarih öncesi devirde yaşayan kadın savaşçı Amazonların lideri savaşçı Prenses Zeyna'nın maceralarını anlatan televizyon dizisiyle üne kavuşan Yeni Zelandalı aktris Lucy Lawless, Türkiye'ye geliyor.

   Sanatçı, Kültür Bakanlığı'nın katkılarıyla Samsun'un Terme ilçesinin Gölyazı beldesinde 28-30 Ağustos'ta düzenlenen ''Uluslararası 2. Amazon Kültür ve Sanat Festivali''ne konuk olacak.

   Festivalin organizasyonunu üstlenen şirketin yetkilisi Mine İpek, etkinliğin çok sayıda ünlüye ev sahipliği yapacağını söyledi.  Festivale Ocak ayında davet edilen Lawless'ın firmasıyla uzun süredir yazıştıklarını anlatan İpek, ''amazonların simgesi'' Zeyna'nın katılımı için ABD ile ''e-mail trafiğinin'' Ocak'tan bu yana sürdüğünü belirtti. İpek, ''Son gelen habere göre sanatçı festivalimize rol arkadaşı Gabriel ile birlikte gelecek'' dedi.

   Festivalin bu yıl çok hareketli geçeceğine inandıklarını belirten İpek, Kültür Bakanlığı sanatçıları Muazzez Abacı, Süreyya Davulcuoğlu,Zeynep Poyraz, Samime Sanay ve Musa Eroğlu'nun sahne alacağını ifade etti. Mine İpek, ünlü popçular Mustafa Sandal ve Soner Arıca'nın da festivale katılımı kesinleşen sanatçılar arasında yer aldığını söyledi.  
    
 EN GÜZEL OK ATAN AMAZON GÜZELİ OLACAK  
    
   Festival kapsamında bir güzellik yarışmasının da yapılacağını anlatan İpek, ''Amazon Güzeli'' seçilmenin ön şartının çok iyi ata binmek ve ok atmak olduğunu belirtti.

Güzellerin 29 Ağustos'taki yarışma öncesinde kampa alınacağını anlatan İpek, ''Yarışmada sadece güzel olan kazanmayacak. Güzellerimiz, kampa alınarak ata binmeyi ve ok atmayı öğrenecekler. Sonra da iyi olan kazanacak'' dedi.  

 İpek, festivalin 14 ülkeden sporcuların katılacağı Uluslararası Bayanlar Hentbol Şampiyonası'na da ev sahipliği yapacağını sözlerine ekledi.

Etiketler: son dakika , haberler
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı