Gündem Haberleri

  Zeugma savaşcısı gazeteci öldürüldü

  Mustafa ÖZDABAK / İSTANBUL
  25.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Gaziantep’teki Zeugma antik kentinin sular altında kalacağını gündeme getirerek kurtulmasına büyük katkıda bulunan gazeteci Baki Koşar, dün, Kurtuluş’taki evinde bıçaklanarak öldürülmüş olarak bulundu.

  Eşref Efendi Caddesi, 84/1’de tek başına oturan 37 yaşındaki Baki Koşar’ın komşuları saat 11.00 sıralarında duydukları kötü koku üzerine polise başvurdu. Polis kokunun yoğun olarak geldiği Koşar’ın bodrum katındaki evinin kapısını açamayınca Şişli Nöbetçi Savcılığı’nın talimatı ile çilingir çağrıldı. İçeri giren polisler, Baki Koşar’ın kanlar içindeki cesedini oturma odasında buldu.

  İlk incelemede, üzerinde sadece alt iç çamaşırı bulunan Baki Koşar’ın boyun, göğüs ve bacaklarından aldığı 20 bıçak darbesi ile can verdiği belirlendi. Evdeki kırılan eşyalardan Baki Koşar ile katili ya da katilleri arasında boğuşma yaşandığı ortaya çıktı.

  ÖLELİ 3-4 GÜN OLMUŞ

  Evde yapılan aramada Koşar’ın cep telefonu ile öldürülmesinde kullanılan bıçak tüm aramalara bulunamadı. Beş ay öncesine kadar Birgün gazetesinde yazan Koşar’ın 3-4 gün önce öldürüldüğü tahmin ediliyor.

  Komşuları "Kilidi Sırlı Anahtar" ve "Tarkuşu" romanları ile "Kader Oteli'nde Bir Aşk Cinayeti"  öykü kitabı bulunan Koşar’ın gece evine sık sık arkadaşlarının geldiğini belirtti.

  Koşar’ın son olarak kültür-sanat yazıları yazdığı "Ülkede Özgür Gündem" gazetesine iki hafta önce uğradığı belirtildi. Mesai arkadaşları son bir hafta içinde Koşar’dan haber alamadıklarını söyledi.

  Bir arkadaşı da Koşar'la en son 3 gün önce telefonlaştığını belirterek "Annesinin hastalığı yüzünden memleketine gideceğini söylemişti" dedi. Polis katil ya da katillerin izini bulmak için Koşar'ın internet kayıtları ile telefon kayıtlarını incelemeye aldı. Polis cinayeti aydınlatmak için Koşar'ın arkadaşlarının da bilgisini almaya başladı.

  Öyküde eşcinsel cinayeti yazmıştı

  POLİSİN gay olduğunu belirttiği Baki Koşar'ın bir eşcinsel ilişki yüzünden öldürülmüş olabileceği üzerinde de durduğu söylendi. "Kader Oteli'nde Bir Aşk Cinayeti" adlı kitabına adını veren öyküde büyük tutkuyla bağlı olduğu halde karşılık bulamadığı aşığını öldüren bir eşcinsel gencin hikayesini anlatıyor.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı