Gündem Haberleri

  Zerdari görevinden ayrılmayacağını açıkladı

  A.A
  07.01.2012 - 21:31 | Son Güncelleme:

  Pakistan Cumhurbaşkanı Asıf Ali Zerdari, kimsenin kendisinden istifa etmesini istemediğini, görevinden ayrılmanın bir seçenek olmadığını söyledi.

  Geçen ay Birleşik Arap Emirlikleri'nde gördüğü tedaviden sonra sağlığı yerinde görünen Zerdari, ülkenin en popüler sunucularından biriyle yaptığı söyleşide, kendisinden henüz kimsenin istifa etmesini istemediğini belirterek, "Eğer biri isterse, bunu size söylerim" dedi.

  Cumhurbaşkanı Zerdari'nin, ülkede “Memogate” olarak adlandırılan skandal nedeniyle Ordu komutanı Orgeneral Eşvak Kayhani ile arasının açıldığı dönemde Pakistan'dan ayrılması, istifa edeceği yönünde spekülasyonlara neden olmuştu.

  Bu arada, Eski Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref'in, ülkeye dönmesi halinde Eski Başbakan Benazir Butto suikastiyle bağlantı olarak tutuklanacağı bildirildi.

  Savcı Çaudri Zülfikar Ali, konuyla ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, Müşerref hakkında, "yeni tutuklama emirlerinin" çıkarılmasına gerek olmadığını, çünkü eski Devlet Başkanı hakkında bir mahkemenin hali hazırda tutuklama emrinin bulunduğunu söyledi.

  Pakistan'ın, dört yıldır İngiltere'de yaşayan Eski Devlet Başkanı Pervez Müşerref'in ülkesine döneceği ileri sürülmüştü.Pakistan ulusal medyasında yer alan haberlerde, Müşerref'in bu ayın sonunda ülkesine dönerek 2010 yılında kurduğu Tüm Pakistan İslam Birliği Partisinin (APML) başına geçeceği iddia edilmişti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı