Gündem Haberleri

  Zerdari bu sefer de düğüne gitmiş

  Hürriyet Haber
  13.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  PAKİSTAN Devlet Başkanı Asıf Ali Zerdari, ülkesi darbe söylentileriyle çalkalanırken bir kez daha Dubai’ye giderek şaşkınlık yarattı.

  Devlet Başkanlığı Sarayı’ndan yapılan açıklamada Zerdari’nin bir günlük Dubai seyahatinin “özel bir ziyaret” olduğu belirtildi ancak ayrıntı verilmedi. Devlet başkanına yakın kaynaklar geçen ay yine darbe söylentileri ayyuka çıkmışken sağlık kontrolleri için Dubai’ye giden ve 15 gün kalan Zerdari’nin bu kez “bir düğün törenine katılmak için” Birleşik Arap Emirlikleri’nde olduğunu söyledi.

  Muhtıradan mı kaçtı

  Ziyaretin ordunun, Başbakan Yusuf Rıza Gilani’nin Savunma Bakanlığı Genel Sekreteri Emekli Korgeneral Halid Naim Lodhi’yi görevden almasına muhtıra gibi sert bir açıklama ile tepki göstermesinden bir gün sonraya denk gelmesi dikkat çekti. Pakistan Genelkurmay Başkanı Pervez Kayani açıklamanın ardından kuvvet komutanlarını acil toplantıya çağırdı, ancak saatler süren toplantıdan sonra bir açıklama yapılmadı. Reuters’a konuşan toplantıya yakın bir kaynak görüşmede “mevcut koşulların değerlendirildiğini” söyledi. Aynı ajansa konuşan bir başka subay ise görüşmede “ordunun yönetimi devralmasının konuşulmadığını” söyledi. Pakistan basınında dün çıkan yorumlarda Genelkurmay Başkanı Kayani’nin ülkenin ekonomik ve siyasi dengelerini bozmamak için Zerdari’yi “anayasal yollardan” iktidardan uzaklaştırma yolunu tercih ettiği ileri sürüldü.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı