Gündem Haberleri

  ‘Zerda banknotu’na dikkat

  Serkan AKKOÇ/İSTANBUL
  05.03.2005 - 02:01 | Son Güncelleme:

  TV dizisi ‘Zerda’da aksesuar olarak kullanılan 20 milyon liralardan biri, piyasada ortaya çıktı. Arkadaşından aldığı paraların arasından ‘Zerda baknotu’ çıkan emekli astsubay Ahmet Uzuner, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

  İskenderun’dan çalıştığı gemi ile önceki gün İstanbul’a gelen emekli Astsubay Ahmet Uzuner ‘İstanbul’daki arkadaşımdan 50 milyon lira (50 YTL) alacağımı aldıktan sonra taksiye binerek Aksaray Orduevi’ne gittim. Taksiciye cebimdeki 20 milyonluklardan (20 YTL) birini verince, gülerek, ‘Abi şaka mı yapıyorsun? Bu para gerçek değil’ dedi. Kontrol edince, paranın ‘Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’ yazması gereken iki tarafında da ‘Zerda Dizisi’nin Aksesuar Parası’ ibaresini gördüm. Hemen durumu polise bildirdim’ dedi. Uzuner, olayın ardından yanına gittiği, parayı aldığı arkadaşı Ahmet Güncal’da 3 tane daha aksesuvar para çıktığını belirtti.

  Uzuner, arkadaşının parayı kiracısından aldığını söylediğini anlatarak, ‘Yaşlı ve okuma yazması olmayan arkadaşım kendisine verilen çok sayıda banknotun içindeki aksesuar paraları farketmemiş. Eğer daha fazla aksesuar para piyasada dolaşıyorsa vatandaşlar dikkat etsin’ dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı