Gündem Haberleri

  Zenginden alıp zengine verdiler

  Mehmet TÜRK- Bayram BULUT/ (DHA
  31.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İşadamı Remzi Gür’ün evi de dahil 49 yeri soyan hırsızlık çetesi, 6 ilde yapılan operasyonla çökertildi.

  Çete üyelerinin doktor, avukat, kuyumcu gibi varlıklı kişilerin çocuklarından kurulu olması polisi de şaşırttı.

  DİYARBAKIR başta olmak üzere 6 ilde yapılan operasyonla, aralarında işadamı Remzi Gür’ün evinin de bulunduğu 49 yeri soyan 19 kişilik hırsızlık çetesi çökertildi. Liderinin altın kaplama tabanca taşıdığı çetede doktor, avukat, kuyumcu ve galerici gibi varlıklı kişilerin çocuklarının olması polisleri şaşırttı.
  Diyarbakır polisinin 6 ilde uzun süredir takip ettiği çeteye karşı, haftasonunda operasyon için düğmeye basıldı.

  Sadece ikisi ‘fakir’

  Çetenin 4’ü kadın 15 üyesi yakalanırken, 4 çete üyesinin de daha önce yakalandığı ve halen tutuklu olduğu belirtildi. Çetenin Diyarbakır, İstanbul, Şanlıurfa, Batman, Siirt ve Elazığ’da farklı tarihlerde 49 ev ve işyerinden hırsızlık yaptığı belirlendi. Diyarbakır Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, 19 kişilik çete üyelerinin 2’si dışında kalanların varlıklı ailelere mensup olduklarını söyledi.

  ‘Aileler takip etmeli’

  Emniyet Müdürü Sağlam, şöyle konuştu: “Bu şebekenin 2’si hariç 17 üyesi, galerici, doktor, avukat ve kuyumcu gibi ailelerin çocukları. Aileler çocuklarına karşı çok ilgisiz kaldığını gördük. Her şey arkadaş etkisiyle başlıyor. Aileler çocuklarının kimlerle arkadaşlık ettiğini takip etmiyor. Aileler çocuklarının arkadaşlarını tanımalı, bilmeli, ilgilenmeli. Sokakta büyüyen çocuğu sokak yetiştiriyor.”

  Liderleri halen tutuklu

  Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen işadamı Remzi Gür’ün evine girenlerin de bu çeteden olduğunu ve liderlerinin halen İstanbul’da tutuklu olduğunu belirtti. Çete liderinin 8 bin lira değerinde altın tabanca taşıdığını kaydeden Mustafa Sağlam, çetesinin küçük yaştaki çocukları hırsızlık yaptırmak için Diyarbakır’da eğittiğini belirtti.

  İşte toplam ganimet

  DİYARBAKIR Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam’ın verdiği bilgiye göre, çete üyeleriyle birlikte ele geçirelen çalıntı eşyanın dökümü şöyle: 20 bilgisayar kasası, 19 cep telefonu, 9 LCD ekran bilgisayar monitörü, 9 fotoğraf makinesi, 6 laptop bilgisayar, 3 printer, 3 DVD player, 3 video kamera, 2 play station, 1 tepegöz cihazı, 1 uydu alıcısı, 1 wep cam, 1  250 GB harici harddisk, 15 çeşitli marka kol saati, 11 altın bilezik, 10 altın yüzük, 8 altın kolye, 6 altın küpe, 1 altın broş, 2 tabanca, 4 şarjör, 341 mermi, 6 bin 100 lira para, 13 simkart, 2 hafıza kartı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı