Gündem Haberleri

  Zengin, ünlü ve güçlü isimler Davos'ta buluşuyor

  CNBC
  26.01.2011 - 17:57 | Son Güncelleme:

  İki yıl önce Başbakan Tayyip Erdoğan'ın 'One minute' çıkışıyla daha fazla gündemimizde yer alan Davos toplantıları, bu sene de birbirinden ünlü kişilerin katılımıyla yine gözlerin çevrildiği bir organizasyon olmaya aday görünüyor.

  İŞTE DAVOS'A KATILAN TANINMIŞ YÜZLER  

   

  İsviçre Alplerinde küçük bir kasaba olan Davos bu yıl da iş, finans ve siyaset dünyasında öne çıkan ünlü isimlerini ağırlıyor.

  26-30 Ocak tarihleri arasında devam edecek Dünya Ekonomik Forumu (WEF) toplantılarına iş dünyasının yanı sıra birçok hayırsever, akademisyen, aktivist de katılıyor.

   

  Yazılım devi Microsoft'un kurucusu ve aynı zamanda önemli bir hayırsever olan milyarder Bill Gates bu toplantılara her sene neredeyse aralıksız katılan isimlerin başında geliyor. Zirvede, Türkiye hükümet düzeyinde Başbakan Yardımcısı Ali Babacan tarafından temsil ediliyor.

   

  Düzenlendiği dönemde dünyanın gözünün çevrildiği organizasyonda bu yıl, her geçen gün daha karmaşık ve birbirine bağlı bir yapı haline gelen dünyamızda, genel kabul görmüş değerlerin yaşadığı erozyon ana başlık olarak ele alınacak.

   

  Küresel ekonominin nabzı EKONET'te atıyor  

    

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı