Gündem Haberleri

  Zehirlenen Paşa için 7 yıl 4 ay hapis cezası istendi

  DHA
  11.04.2016 - 12:36 | Son Güncelleme:

  Adana’da 50 yaşındaki Hatice Kırgıl, hakkında komşusu 42 yaşındaki Dilber Çiğdem Uğur’un köpeği ’Paşa’yı ameliyatlarda kullanılan, anestezik ’Ketamin’ maddesine buladığı kemik vererek öldürdüğü iddiasıyla 7 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Uğur hakkında ise Kırgıl’a hakaret ettiği iddiasıyla 2 yıl 4 ay hapsi istendi

  Çukurova İlçesi’ndeki Yeşilvadi Konakları’nda geçen yıl 11 Ekim’de meydana gelen olayda, Dilber Çiğdem Uğur’un bahçesinde beslediği köpeği ’Paşa’, ağzından köpük gelerek telef oldu. Köpeğin zehirlenmesinden komşusu Hatice Kırgıl’ı sorumlu tutan Uğur, polise haber vererek şikayetçi oldu. Köpeğin leşinden örnek alan Adana Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin hazırladığı raporda, hayvanın Ketamin maddesi verilerek öldürüldüğü ortaya çıktı.

  Olayla ilgili soruşturmasını tamamlayan Cumhuriyet Savcısı, Hatice Kırgıl hakkında ’haksız yere sahipli hayvanı öldürmek’, ’hakaret’ ve ’tehdit’ suçundan toplam 7 yıl 4 ay hapis cezası istemiyle, Dilber Çiğdem Uğur hakkında da Hatice Kırgıl’a hakaret ettiği iddiasıyla 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Tarafların birbirlerine balkonlarından hakaret ve tehdit ettiği vurgulanan iddianame Adana 19’uncu Asliye Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.

  Zehirlenen Paşa için 7 yıl 4 ay hapis cezası istendi

  KÖPEĞİMİ ÖLDÜRDÜ CEZALANDIRILMASINI İSTİYORUM

  Gönüllü bir hayvansever olduğunu belirten Dilber Çiğdem Uğur, köpeğinin kimseye zararı olmadığı halde komşusu tarafından zehirlendiğini iddia etti. Köpeği sokakta bulup sahiplendiğini belirten Uğur, "Bu kişiye gereken cezanın verilmesini istiyorum. Hayvanlarında bizim kadar bu dünyada yaşama hakkının olduğuna inanıyorum. Köpeğim rahat etsin diye Adana’nın dışındaki bahçeli eve taşındım. Sadece köpeklerim rahat etsin diye. Ama maalesef buraya taşındıktan sonra köpeğim, kötü bir komşum tarafından zehirlenerek can verdi" dedi.

  Murat KİBRİTOĞLU/ ADANA

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı