Gündem Haberleri

  Zehirlenen öğrencilerin durumu iyiye gidiyor

  A.A
  05.05.2011 - 14:49 | Son Güncelleme:

  Muğla'nın Bodrum ilçesinde yedikleri yemek sonrası rahatsızlanan bir öğretmen ve 11 öğrencinin tedavileri İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sürdürülüyor.

  Hastanenin Başhekim Yardımcısı Uzman Dr. Fatma Nur Aktaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hastaların sabaha karşı 04.00'te Bodrum Devlet Hastanesinden İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesine ambulanslarla nakledildiğini söyledi.

  Hastaların durumlarının stabil olduğunu belirten Aktaş, 12 hastanın servis ve acil gözlem biriminde takip edildiğini ifade etti.

  Hastalardan alınan anemnez ve klinik bulgular birlikte değerlendirildiğinde toksik bir etkene bağlı zehirlenme düşünülmediğini bildiren Dr. Aktaş, bununla ilgili inceleme ve tetkiklerin devam ettiğini kaydetti.

  Aktaş, “Hastaların genel durumları iyi olup, tetkik ve tedavileri sonuçlanana kadar hastanemizde gözlem altında tutulacaklardır” dedi.

  Adana'nın Ceyhan ilçesinden Muğla'nın Bodrum ilçesine staj amacıyla gelen turizm ve meslek lisesi öğrencilerinden 11'i yedikleri yemek sonrasında rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmış, hastaneye kaldırılan öğrencilerden 1'i yaşamını yitirmişti.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı