GeriGündem ‘Zayıf karnelere lütfen anlayış’
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Zayıf karnelere lütfen anlayış’

‘Zayıf karnelere lütfen anlayış’
refid:15071638 ilişkili resim dosyası

İyisiyle kötüsüyle bir eğitim yılı daha dün sona erdi, milyonlarca minik öğrenci karnelerini aldı.

İlköğretimde açık ilköğretim öğrencileri hariç 10 milyon 526 bin 695 öğrencinin öğrenim gördüğünü belirten Bakan Çubukçu, “Karnelerde üzen notlar olabilir. Velilerimizden anlayış göstermelerini bilhassa rica ediyorum” dedi.

2009-2010 eğitim öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla Milli Eğitim Bakanı Çubukçu’nun da katılımıyla Ankara’daki Abidinpaşa’daki 29 Ekim İlköğretim Okulu’nda karne dağıtım töreni düzenlendi.

2009-2010 eğitim-öğretim yılında ilköğretimde, açık ilköğretim öğrencileri hariç 10 milyon 526 bin 695 öğrencinin öğrenim gördüğünü belirten Bakan Çubukçu, ilköğretim 8’inci sınıfta okuyan 1 milyon 321 bin 745 öğrencinin mezun olduğunu söyledi.

‘Bilhassa rica ediyorum’

Milli Eğitim Bakanı Çubukçu, “Öğrencilerimizin karnelerinde hem kendilerini hem de velilerini üzen notlar olabilir. Bu konuda velilerimizin gereken duyarlılığı ve anlayışı göstermelerini bilhassa rica ediyorum” dedi. Törende gösteri yapan öğrencilerle de sohbet eden Çubukçu, onlarla fotoğraf çektirdi.

Adana’da özel ekip kuruldu

Adana’da da, okulların kapandığı dönemde evinden kaçan çocuk sayısında artış olduğunu göz önünde bulunduran polis, kötü karne nedeniyle kaçan çocukların yakalanması için otogar, tren garı ve çarşı merkezine özel ekipler yerleştirdi. Kente gelen ve giden otobüs ile trenleri tek tek gezerek durumu şüpheli görülen çocuklarla ilgilenen özel ekip, son 3 günde 8 çocuğu yakalayarak ailesine teslim etti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle