Gündem Haberleri

  Zarkavi, ABD’de sinema, okul ve lokanta vuracak

  Kasım CİNDEMİR / WASHINGTON
  15.03.2005 - 01:46 | Son Güncelleme:

  İstanbul’daki terör eylemlerinin de ardında olduğu belirtilen Ürdünlü İslamcı terörist Ebu Musab el Zarkavi’nin, ABD’de, sinema, okul ve lokanta gibi ‘yumuşak hedefler’ vurmayı planladığı belirtildi.

  Time dergisine göre, Irak’ı savaş alanı yapan Zarkavi’nin geçen yıl tutuklanan bir adamının sorgulanması sırasında verdiği bilgiler çerçevesinde, Amerikan güvenlik kurumlarına bir uyarı gönderildi. Buna göre, Zarkavi’nin önde gelen adamlarından olduğu belirtilen kişi, Ürdünlü terör şefinin, ABD’de yumuşak hedeflerin vurulmasından söz ettiğini ifade etti. Bu yumuşak hedeflerin, sinemalar, okullar ve lokantalar olduğu kaydedildi.

  Zarkavi’nin rüşvet vererek ABD’ye girebileceğine ve özellikle Honduras’a giriş vizesi alındıktan sonra Meksika üzerinden ABD’ye geçilebileceğine inandığı belirtildi.

  El Zarkavi’nin, ABD’de eylem yapılamamasının, şehit olmaya hazır yeterince adam bulunamamasından kaynaklandığına inandığı ve ‘Ölmeye hazır biri varsa hiçbirşey onu durduramaz’ düşüncesine sahip olduğu ifade edildi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı