Gündem Haberleri

  Zapsu onayladı yayınladık

  İsmail EREL / FRANKFURT
  09.02.2005 - 01:16 | Son Güncelleme:

  Başbakan Erdoğan, tartışma yaratan türban demecini yalanladı. Alman gazeteci, ‘Röportaj metnini Zapsu onayladı’ dedi.

  Haberin nasıl yazıldığını, kimden onay alındığını Hürriyet’e yazılı olarak bildiren Welt am Sonntag Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmeni Christoph Keese, şu açıklamayı yaptı:

  ‘28 Ocak 2005 tarihinde Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu’nda ‘Laik Hilal’in Geleceği’ konulu bir toplantı düzenlendi. Bu açık oturumu, Welt am Sonntag Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmeni olarak ben yönettim. Konuğumuz ise Başbakan Erdoğan’dı. Bu toplantı, CNN Türk’ün de bulunduğu bir çok televizyon kanalı tarafından yayınlandı. Başbakan Erdoğan ve ben yan yana oturuyorduk. Mola verdiğimizde kameralar ve mikrofonlar kapalıydı. Welt am Sonntag için yaptığım konuşmayı, bu arada gerçekleştirdim. Ben açık bir şekilde gazeteci olduğumu söyledim ve Welt am Sonntag gazetesi için çalıştığımı açıkladım. Ayrıca, haberin yayınlanabilmesi için Başbakan’ın da özellikle iznini aldım. Başbakan Erdoğan bu izni verdi ve haberin metnini, Bay Cüneyd Zapsu ile görüşmemi istedi. Ben de bunu kabul ettim.

  DEĞİŞTİRİP GÖNDERDİLER

  Geçen hafta Berlin’e döndükten sonra haberi yazdım. Ben geldiğimde, Cüneyd Zapsu’nun bir e-mail’i gelmişti. Benden röportajın metnini istiyordu. Ben de gönderdim. Kısa bir süre sonra üzerinde oynanan, ancak çok az bir değişiklik yapılan metin geldi. Bununla birlikte, röportajın okeyi de gelmişti. Bunun üzerine aynen bu şekilde yayınladık. Bütün yazışmalar ve e-mail trafiği mevcuttur.’

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı