Gündem Haberleri

  Zanlıya müebbet sevgiliye takipsizlik

  Esma ÇAKIR/İSTANBUL
  18.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul'da 4 ayrı cinayetin zanlısı olarak yakalanan Osman Bora Çuhacı hakkında, travesti Murat Taç'ı öldürdüğü iddiasıyla müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı. Başka bir cinayette kendisine yardımcı olduğu gerekçesiyle tutuklanan hemşire sevgilisi Şule Özbakan hakkında ise takipsizlik verildi.

  İSTANBUL Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, şüpheli Osman Bora Çuhacı ve sevgilisi Şule Özbakan'ın Fenerbahçe-Galatasaray maçı için iddiaya girmeleri ile suç konusu başladı. İddiaya göre iki sevgiliden kim kaybederse, kazananın isteğini yerine getirecekti. İddiayı kazanan Çuhacı'nın sevgilisinden travesti Murat Taç ile birlikte olmasına rıza göstermesini ve parasını da kendisinin ödemesini istediği belirtildi. İddiayı kaybettiği için Şule Özbakan'ın bu isteği yerine getirerek para karşılığı cinsel ilişkiye giren travesti Murat Taç ile 80 YTL'ye anlaştığının belirtildiği iddianamede cinayet şöyle anlatıldı:

  İLİŞKİYE GİREMEDİ

  "Taç ile Çuhacı, Taç’ın Ulus’taki evinde cinsel ilişkiye girmek için odaya gittiğinde, Özbakan da salonda bekledi. Birkaç dakika sonra sinirli şekilde odadan çıkan Çuhacı, banyoya götürdüğü Özbakan'a, Taç bayan olmadığı için ilişkiye giremediğini söyledi ve iki sevgili evden ayrıldı. Daha sonra Osman Bora Çuhacı, Şule Özbakan ve Murat Taç Ortaköy’de tekrar buluştu.

  Aldığı alkolün etkisiyle Özbakan, Audi marka otomobilde sızarken, Çuhacı tartıştığı Taç'ı ruhsatsız tabancasıyla kafasına bir el ateş ederek öldürdü."

  YARALANDI, YAKALANDI

  Olaydan sonra kaçan Osman Bora Çuhacı, şakalaştığı sevgilisini silahla yaraladı. Silahın kriminal araştırması sonucunda Çuhacı yakalandı. Osman Bora Çuhacı'nın olayda kullandığı Browning marka ruhsatsız tabancanın, 5 Ekim 2005 günü Kartal'da Begüm Tenekekesen'in öldürülmesi, 18 Ekim 2005 günü Nihal Tezkurtaran'ın öldürülmesi, 28 Kasım 2005’te Bakırköy'de Kostantin Yuvanidis'in silahla tehdit edilmesi, 19 Kasım 2005 günü Bakırköy'de Ahat Rüstemoğlu'nun silahla tehdit edilmesi olaylarına da karıştığı belirlendi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı