Gündem Haberleri

  Zanlılar hakkındaki ayrıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor

  DHA
  02.02.2016 - 21:39 | Son Güncelleme:

  Söke Otogarı’nda yakalanan Özdemir Sabancı cinayeti zanlısı İsmail Akkol ve Fadik Adıyaman’ın Yunanistan’dan gelişleriyle ilgili ayrıntılarda ortaya çıkmaya başladı.

   Polisin elde ettiği ilk bilgiye göre Akkol ve Adıyaman’ın dün yasadışı yollardan Yunanistan’dan Didim’e geçtikleri öğrenildi. Geceyi Didim’de gizlenerek geçiren Akkol ve Adıyaman’ın bugün sabah saatlerinde de Didim’den minibüsle Söke’ye hareket ettikleri belirlendi.

  Hürriyet duyurmuştu: Sabancı suikastı sanığı ve AK Parti bombacısı Türkiye’ye sızmışHürriyet duyurmuştu: Sabancı suikastı sanığı ve AK Parti bombacısı Türkiye’ye sızmış

  Minibüs sürücüsünün verdiği bilgiye göre ikilinin araçta hiç konuşmadığı ve tedirgin olduklarını söylediği öğrenildi. Akkol ve Adıyaman’ın yakalanmasından sonra ele geçirilen bomba ve roketatarların üzerinde bulunan elektrikli ısıtıcının da kamuflaj amaçlı kullanıldığı ileri sürüldü. Ayrıca yakalanan iki zanlının teknik takipten kurtulmak için üzerinde cep telefon sim kartlarının bulunmadığı iddia edildi.

  Sökede otogarda ’canlı bomba’ düzeneği ve silahlarla yakalandılarSöke'de otogarda ’canlı bomba’ düzeneği ve silahlarla yakalandılar

  Akkol’la ortak hareket ettiği düşünülen AK Parti Binası ve Adalet Bakanlığı’na düzenlenen saldırıların faili Hasar Biber’in de başka bir örgüt elemanıyla birlikte kayıplara karıştığı, polisin onları yakalamak için istihbarat çalışmasını sürdürdüğü açıklandı.

  Aydın Emniyet Müdürlüğü’nde tutulan Akkol ve Adıyaman’ın İstanbul’da mı yoksa Aydın’da mı adliyeye çıkarılacağı savcının vereceği talimat sonrası belli olacak.

  Sabancı suikastı zanlısı İsmail Akkol Söke’de yakalandıSabancı suikastı zanlısı İsmail Akkol Söke’de yakalandı

  Etiketler: zanlı , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı