Gündem Haberleri

  Zana hakkında soruşturma başlatıldı

  Cem EMİR/DİYARBAKIR, (DHA)
  25.05.2011 - 13:04 | Son Güncelleme:

  Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı Leyla Zana'nın önceki gün yaptığı konuşmayla ilgili soruşturma başlattı

  DİYARBAKIR Cumhuriyet Başsavcılığı, kapatılan DEP eski Milletvekili ve Diyarbakır bağımsız milletvekili adayı Leyla Zana’nın, önceki gün Hazro İlçesine bağlı köylerde seçim çalışmaları sırasında yaptığı konuşma ile ilgili soruşturma başlattı.

  Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, önceki gün Hazro ilçesine bağlı köylerde seçim çalışmaları kapsamında yaptığı konuşmalardan dolayı Leyla Zana hakkında soruşturma açtı. Savcılığın, bugün gazete ve televizyonlarda Leyla Zana’nın konuşması ile ilgili çıkan haberleri ihbar kabul ederek soruşturma başlattığı belirtildi.

  ZANA NE DEMİŞTİ?

  Diyarbakır bağımsız milletvekili adayı Leyla Zana, önceki gün Hazro ilçesine bağlı köylerde seçim çalışmaları kapsamında Kürtçe yaptığı konuşmada, "Bu süreç artık kendi Kaymakamımızı, Valimizi, kendi içimizde seçme sürecidir. Süreç artık önderliğimizin (Abdullah Öcalan) aramızda olması sürecidir. Gerillalarımızın artık aramızda kendi içimizde görme sürecidir. Biz hükümete ortak olmak istiyoruz. Kabul ediyorlarsa birlikte yaşamaya varız. Kabul etmiyorlarsa kendimiz bunları yaratacağız. Gün gelecek Öcalan kendi halkının arasında bu halkın çocuklarına öğretmen olacak, o günlerin yakın olacağına inanıyorum. Bu hükümet ya Öcalan’ın uzattığı barış elini tutup barışacak veya biz halk olarak bu sistemin her şeyini reddedeceğiz" demişti.

  Demirtaş: Başbakan kanıtlasın özür dileyeceğiz

   LEYLA ZANA'DAN İLGİNÇ AÇIKLAMA / WEB TV

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı