Gündem Haberleri

  Zamcı kantinciye öğrenciden ders

  Kadir ZENGİN- Ahmet İSTEK (DHA)
  17.01.2002 - 02:21 | Son Güncelleme:

  Antalya'da 600 anadolu lisesi öğrencisi, fiyatlara zam yaptı diye okul kantinini boykot edip hiçbir şey almayınca, işletmeci geri adım atmak zorunda kaldı.

  Antalya'daki Metin Nuran Çakallıklı Anadolu Lisesi'nin okul kantinini 3 yıldır işleten Eyüp Koyuncu, öğrencilerin ‘‘Pahalı satıyorsun, cep harçlıklarımız yetmiyor’’ uyarılarını ciddiye almamanın bedelini pahalı ödedi. Öğrencilerin uyarılarına aldırmayan kantinci, ‘‘Nasıl olsa alırlar’’ diyerek zam üstüne zam yapmaktan kaçınmadı.

  Tüm öğrenciler katıldı

  Bunun üzerine cuma günü gizlice toplanan sınıf temsilcileri, kendilerini ciddiye almayan kantinciye karşı boykot kararı aldı. Bu karar, kulaktan kulağa bütün öğrencilere duyuruldu. Karardan habersiz kantinci Eyüp Koyuncu, pazartesi günü hiç bir öğrencinin kendisinden alış veriş yapmadığını görünce şaşkına döndü. Alışverişin bıçak gibi kesilmesinin sebebini araştıran kantinci, gerçeği öğrenince şoke oldu.

  Demokratik bir hak

  Soluğu Okul Müdürü Hüseyin Doğan Özkara'nın odasında alan Koyuncu, okul müdürü de ‘‘Bu çocukların demokratik bir hareketidir, disiplin suçu söz konusu değil’’ diye yanıt vermesi üzerine ikinci bir şok yaşadı. Ve kantinci bir günlük boykot sonunda fiyatları indirmek zorunda kaldı. 600 bin liraya satılan 50 gramlık döner 75 grama çıkarıldı, 700 bin liralık kola 650 bin liraya düşürüldü.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı