GeriGündem Zaman Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı istifa etti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Zaman Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı istifa etti

Zaman Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı istifa etti
refid:30241985-spot ilişkili resim dosyası

Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, istifa etti. Dumanlı, "Son dönemde basına ve şahsıma uygulanan hukuksuz baskılar nedeniyle Genel Yayın Yönetmenliği görevimi yapamadığımı görüyorum. 2001'den beri hizmet vermeye gayret ettiğim Zaman Gazetesi'ne yeterince ve verimli şekilde katkı sağlayamadığımı, sağlığımın da artık buna el vermediğini düşünüyorum. Bu nedenle elimden geldiğince ve samimiyetle sürdürmeye gayret ettiğim genel yayın yönetmenliği görevimden istifa ediyorum" açıklamasında bulundu. Dumanlı'nın yerine, Cihan Haber Ajansı Genel Müdürü Abdülhamit Bilici getirildi.

Zaman Gazetesi'nin internet sitesinde 'Ekrem Dumanlı'dan kamuoyuna açıklama' başlığıyla yer alan açıklama şu şekilde:

"Son dönemde basına ve şahsıma uygulanan hukuksuz baskılar nedeniyle Genel Yayın Yönetmenliği görevimi yapamadığımı görüyorum.

2001'den beri hizmet vermeye gayret ettiğim Zaman Gazetesi'ne yeterince ve verimli şekilde katkı sağlayamadığımı, sağlığımın da artık buna el vermediğini düşünüyorum. Bu nedenle elimden geldiğince ve samimiyetle sürdürmeye gayret ettiğim genel yayın yönetmenliği görevimden istifa ediyorum.

Özgür düşüncenin kalesi olan gazeteme ve bu gazetede görev yapan tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Onca sene içerisinde verdikleri eşsiz destekten dolayı okurlarımıza minnettarlığımı arz ederim.

Kamuoyuna saygılarımla...

EKREM DUMANLI"

DUMANLI'NIN YERİNE BİLİCİ

Zaman Gazetesi yönetimi, 14 yıldır Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdüren Ekrem Dumanlı'nın istifasının ardından Cihan Haber Ajansı Genel Müdürü Abdülhamit Bilici'nin bu göreve getirildiğini açıkladı. İstifanın ardından bir açıklama yapan Zaman Gazetesi yönetimi, Dumanlı'nın köşe yazılarına devam edeceğini belirtti.

False