GeriGündem Zabıtanın yıktığı biber tezgahlarını yaktılar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Zabıtanın yıktığı biber tezgahlarını yaktılar

ADANA Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri ile kırmızı biber satıcıları arasında arbede çıktı. Satıcılar, tezgahlarını yakarak zabıtayı protesto etti.

Belediye zabıta ekipleri, bugün sabah saatlerinde Ege Bağatur Bulvarı’nda salçalık biber satışı yapılan tezgahları kaldırmak istedi. Polisin de destek verdiği zabıtaya satıcılar direnince gerginlik yaşandı. Bunun üzerine zabıta ekipleri, tezgahları zorla kaldırmak isteyince arbede çıktı. Çevik Kuvvet polisinin de desteği ile tezgahlar yerle bir edildi, üzerindeki kırmızı biberler ise yerlere döküldü. Tezgahlar yıkıldıktan sonra zabıta ve polis olay yerinden ayrılırken satıcılar da bu duruma tepki gösterdi.

Satış için izin belgelerinin olduğunu ileri süren satıcılar, kilosu 80 kuruş olan biberleri yere döküp bazı tezgahları ateşe verdi. Biber satıcılarından Emrah Güven, yıllardır bu cadde üzerinde salçalık kırmızı biber sattıklarını ve herhangi bir sorunla karşılaşmadıklarını söyledi. Zabıta ekiplerinin tezgahlarını yıkıp biberlerini döktüğünü anlatan Güven, evlerine ekmek götürmek için çalışmaya mecbur olduklarını söyleyerek tepki gösterdi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle