Gündem Haberleri

  Yüzyılın Canisi’ni çıldırtacak ‘Hediye’

  Hürriyet Haber
  23.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İslam karşıtı, aşırı sağcı terörist Breivik hapiste çok kızmış olmalı. Çünkü Norveç’te önceki gün 29 yaşındaki Hediye Tacik, ülkenin ilk Müslüman bakanı olarak atandı.

  YÜZYILIN Canisi Anders Behring Breivik’in 21 yıl hapis cezası aldığı katliamların ardından “Terör bizi değiştiremeyecek, daha fazla toleransla onu yeneceğiz” diyen merkez sol hükümetin İşçi Partili lideri Başbakan Jens Stoltenberg, 2013 seçimleri öncesi kabineyi yenilerken bir ilke imza attı. Kültür Bakanlığı’na atanan Pakistan kökenli Hediye Tacik hem ülkedeki ilk Müslüman bakan, hem de kabinenin en genç üyesi unvanını elde etti.

  Kraliyet Sarayı’ndaki konuşmasında Hediye Tacik’in adını açıkladığı zaman büyük alkış toplayan Başbakan,“Çok çalışkan, bilgili ve yeni fikirler üreten biri. 2008 yılından beri bakan olmasını düşünüyordum” dedi.  Rogaland’da küçük bir kasabada dünyaya gelen Tacik, sosyal medyada da çok popüler. Norveç basını, Tacik’in bakan olarak atanmasını “tarihi” diye niteledi.

  Tacik’in resmi sitesi  “hadia.no” ise aşırı sağcı olduğu sanılan hacker’ların saldırısına uğradı. Sitede kısa bir süre için pornografik sitelerin bağlantıları yayınlandı.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı