Gündem Haberleri

  'Yüzyılın Aşkı'na sevgilinizle tanık olun

  Hürriyet Haber
  08.02.2011 - 13:44 | Son Güncelleme:

  Perdelerini Sevgililer Günü haftası açacak oyun; geçen yüzyılın Türkiye’sinde 8 değişik zamanda, farklı karakterlerin yaşadıkları hayali aşk hikayelerini anlatıyor

  Ve Diğer Şeyler Topluluğu’nun kurucusu Yeşim Özsoy Gülan’ın yazıp yönettiği yeni tiyatro oyunu “Yüzyılın Aşkı”; prömiyerini 12 Şubat 2011, Cumartesi akşamı saat 20:30’da GalataPerform’da gerçekleştirecek. Perdelerini Sevgililer Günü haftası açacak oyun; geçen yüzyılın Türkiye’sinde 8 değişik zamanda, farklı karakterlerin yaşadıkları hayali aşk hikayelerini anlatıyor. Oyunda; “Kanıt” dizisindeki polis rolüyle dikkatleri çeken Deniz Celiloğlu ve Sanem Öge birlikte rol alıyorlar.

  Sahne ve kostüm tasarımını Başak Özdoğan’ın gerçekleştirdiği oyununun ses tasarımını; bilgisayarı sahnede bir enstrüman gibi kullanarak yurt içinde-yurtdışında pek çok konserler gerçekleştiren Korhan Erel üstleniyor. Oyunun su altında gerçekleştirilen fotoğraf çekimleri, yapıtları Berlin, Paris ve İstanbul'daki koleksiyonlarda yer alan çok yönlü sanatçı Genco Gülan’a; video çekimleri ise Altın Portakal Ödüllerinde “Ben ve Nuri Bala” filmiyle En İyi Belgesel Ödülü alan Melisa Önel’e ait.

  En son projesini Almanya’da Wiesbaden Devlet Tiyatroları’nda gerçekleştiren Yeşim Özsoy Gülan’ın yazıp yönettiği “Yüzyılın Aşkı”; prömiyerini, 12 Şubat 2011, Cumartesi akşamı saat 20:30’da GalataPerform’da gerçekleştirecek. Oyun;  Şubat ayı boyunca Cuma ve Cumartesi günleri saat 20:30’da GalataPerform’da izlenebilecek.

  Yüzyılın Aşkına sevgilinizle tanık olun

  Yüzyılın Aşkına sevgilinizle tanık olun

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı