Gündem Haberleri

  Yüzünden korktuğum için başına poşet geçirdim

  Ömer ERDEM- Akif ERDEM / DHA
  27.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ataşehir’de üç ay önce tanıştığı bankacı arkadaşı Nalan Sezer’i tasarlayarak öldürmek suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilen Nuray Çetinkaya’nın asıl niyetinin cinayet değil intihar etmek olduğu ortaya çıktı. Nalan Sezer’in cenazesi ise toprağa verildi.

  ATAŞEHİR cinayeti soruşturması, Nuray çetinkaya’nın asıl amacının kendisini öldürmek olduğunu ortaya çıkardı. Nuray Çetinkaya, Nalan Sezer’in Bodrum’da tatil yaptığı sırada kendisini arayarak, “Haftasonu uğrayabilirim” dediğini ve Cumartesi günü de yemek için geldiğini söyledi. Nuray Çetinkaya ifadesinin devamında şunları söyledi:

  Söz vermişti

  “Nalan ile üç ay önce Denizbank’ta çalışırken tanıştım. Tatildeyken beni aradığı için Cumartesi akşam yemeğine davet ettim. Yemek yedik ve arkasından salonda sohbet etmeye başladık.  Sohbet sırasında bir kuruluştan alacağım konusunda daha önceden yardım sözü veren Nalan’a bunu hatırlattım. Bana hayır cevabını verdi. Çok sinirlendim ve tartışmaya başladık. Benim maddi sıkıntılarım başlamıştı, kızımı da iki ay önce okuldan almak zorunda kalmıştım. Yaşadığım bu sıkıntılar nedeniyle intiharı düşünüyordum. Bunun için bir siteden eter almıştım ve evde bulunduruyordum. Böyle bir cevapla karşılaşınca eteri Nalan’a koklatıp bayıltmak ve kredi kartı ile borçlarımı kapatmak aklıma geldi. Amacım Nalan’ın yavaş yavaş ayıldıktan sonra evi terk etmesini beklemekti. Planımı uyguladım ve içerden aldığım eter ile Nalan’ı bayılttım. Ancak bir süre sonra Nalan’ın yüzü gözü şişti ve kızarmaya başladı. Ne yapacağımı şaşırdım. Balkona gidip hava aldım. Odalarda şaşkın bir şekilde dolaştım. Sonra kontrol için yanına gittim. Ağzından köpükler çıkmıştı. Pike ile sürükleyip küçük odaya aldım. Bu arada taşıma güçlüğü çektiğim için ellerini ve ayaklarını da bağladım.”

  Koca da tutuklu

  Nuray Çetinkaya’nın ifadesini alan nöbetçi savcının, “Maktülün kafasına niye poşet geçirdin” sorusuna ise “Ben kafasına poşeti ağzından gelen köpüklerden ve yüzüne bakmaktan korktuğum için geçirdim. Amacım nefessiz kalmasını sağlamak değildi” dedi. Nuray Çetinkaya ile birlikte tutuklanan eşi Ali Çetinkaya’nın ise üzerinde bulunan kan örneği ile ilgili Adli Tıp Kurumu’ndan netice gelene kadar “cinayete iştirak” suçu ile tutuklandığı belirtildi.

  DEFNEDİLDİ

  Bu arada  Nalan Sezer’in cenazesi dün sabah Halkalı Atakent 3. Etap Camii’ne getirildi. Törene, Sezer Ailesi ile Nalan Sezer’in iş arkadaşları katıldı. Nalan Sezer, öğleyin kılınan cenaze namazının ardından Sefaköy Mezarlığı’nda toprağa verildi.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı