Gündem Haberleri

  Yüzsüzlerin haciz rekoru

  Hürriyet Haber
  20.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Antalya ve ilçelerinde borçlulara ait dosyalar İcra Müdürlüğü raflarından taşıyor. Muratpaşa Belediyesi alacaklıları ilanla teşhir ediyor.

  EKONOMİDE yaşanan kriz, Antalya ve çevresini olumsuz etkiliyor. Kredi almak için en az iki kefil veren üretici, borcunu ödeyemediğinde kefillerin ev ve eşyalarına haciz geliyor. Kaş İcra Dairesi Müdürü Reşat Balyemez özellikle son 2 yıldır haciz dosyalarında rekor artış olduğunu söyledi.

  KEFİLLERİ ZOR DURUMDA

  Kaş İcra Müdürlüğü odasında borçlulara ait sayısı yüzlere varan icra dosyaları raflardan taşıyor. Bankalar ile Tarım Kredi Kooperatifi'ne olan borçlardan icralık duruma düşen üreticilerden mal beyanında bulunmayan ve borcunu ödeyemeyenlerin kefilleri de zor durumda kalıyor.

  BELEDİYENİN ALACAKLARI

  Muratpaşa Belediyesi, 5 yıldır Çevre Temizlik Vergisi'ni (ÇTV) ödemeyen 1400 mükellefi adreslerinde bulamayınca, isimlerini duyuru panosuna asarak teşhir etmeye başladı. Cezalı duruma düşenler arasında yapı kooperatifleri, şirketler, işyerleri ve çok sayıda kiracı bulunuyor.

  Listedeki isimler

  Muratpaşa sınırları içinde ÇTV ödemekle yükümlü 116 bin mükelleften vergisini ödemeyen 1400 kişi 80 milyar lira borçlu. Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler binasının camında liste yaklaşık bir ay askıda kalacak, böylece tebliğ yapılmış sayılacak.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı