Gündem Haberleri

  Yüzme bilmeyen FP'li havuzda boğuluyordu

  Hürriyet Haber
  03.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  FP'nin kampı az daha bir faciaya sahne oluyordu. Erzincan Milletvekili Naci Terzi, kampın yapıldığı Patalya Oteli'nin havuzunda boğulma tehlikesi atlattı. Olay önceki gece meydana geldi. Terzi, milletvekili arkadaşlarıyla birlikte otelin havuzuna girdi. Yüzme bilmediği için havuzun çocuklara ayrılan bölümünde yüzen Terzi, ayağı kayınca kendisini yandaki 1.85 metre derinliğindeki büyükler havuzunda buldu. Yüzme bilmediği için batıp çıkmaya başlayan ve ‘‘Kurtarın beni’’ diye bağıran Terzi'nin imdadına, Çorum Milletvekili Mehmet Aykaç yetişti. Aykaç, Terzi'yi güçlükle havuzun sığ bölümüne taşıyarak boğulmaktan kurtardı. Su yutan Terzi'ye ilk müdahale de Aykaç ile Diyarbakır Milletvekili Haşim Haşimi tarafından yapıldı.

  Terzi, ‘‘Yüzme bilmediğim için havuzun sığ bölümünde yüzüyordum. Ama orada daha derin olan bölüme geçişi sağlayan bir yükselti varmış. Ben fark edemedim, oradan kayınca kendimi bir anda derin suda buldum. Sağolsun arkadaşlar beni boğulmaktan kurtardı’’ dedi. Aykaç da, ‘‘Naci Bey suda batıp çıkmaya başlayınca, biz önce şaka yapıyor sandık. Hatta bazı arkadaşlarımız gülüştüler. Ama sonra bir baktık ki boğuluyor. Zaten ‘Kurtarın beni' diye bağırmaya başlayınca atlayıp çıkardım. Ben de çok iyi yüzme bilmediğim için, güçlükle çıkarabildim’’ diye konuştu.

  Terzi’nin olayın şokunu atlattıktan sonra, kendisini kurtaran Aykaç'a ‘‘Beni boğulmaktan kurtardın. Sana hediye olarak bir takım elbise alacağım’’ dediği öğrenildi.

  TENİSTE YARALANDILAR

  FP kampındaki ikinci kaza ise tenis kortunda meydana geldi. Parti çalışmalarına ara verilmesinden fırsat bilerek tenis kortuna giden Kırıkkale Milletvekili Mikail Korkmaz ile Batman Milletvekili Musa Okçu, tenis oynayıp ter atmak istedi. Ancak, daha önce hiç tenis oynamamış olan Korkmaz ile Okşu'nun bu macerası üzücü sonuçlandı. Tenis oynarken, ayakları kayıp yere düşen milletvekilleri, başlarını yere çarpınca yaralandılar.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı