Gündem Haberleri

  Yüzme bilmediği halde suya atladı Anne ile bebeği kurtardı

  Hasan BALCILAR/DHA
  14.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bir otomobilin kanala uçtuğunu gören gazeteci, suya atlayıp anne ile 5 aylık bebeğini çıkardı. Nefes almayan bebeği suni teneffüs ve kalp masajı yapıp hayata döndüren gazeteci anne ile kızını hastaneye yetiştirdi.

  /images/100/0x0/55ea4563f018fbb8f8752e5aOSMANİYE’nin Kadirli ilçesindeki olay, önceki gün 17.00 sıralarında Kadirli-Osmaniye Karayolunda meydana geldi. Gazeteci Burhan Demircioğlu otomobili ile seyir halinde iken karşı yönden gelen bir otomobilin drenaj kanalına uçtuğunu gördü. Yardıma koşan ve otomobilin hızla sulara gömüldüğünü gören Demircioğlu, yüzme bilmemesine rağmen yaklaşık 2 metre derinlikteki kanala girip otomobili kullanan Sevim Gürlek (19) ve 5 aylık bebeği Behice’yi araçtan çıkardı. Bebeğin nefes almadığını fark eden Demircioğlu, minik Behice’ye suni teneffüs ve kalp masajı yaparak hayata döndürdü. Minik Behice, Kadirli Devlet Hastanesi’nde, yenidoğan servisinde yoğun bakıma alındı. Başhekim Dr. Atıl Kalecik, “Bebek bilinçli müdahale ile hayata döndürülmüş” dedi.

  Son anda yetişti

  Kazadan sonra hastaneye kaldırılan ve sağlık durumu iyi olan anne Sevim Gürlek, “Otomobilin ön tarafı tamamen suya gömülmüştü. Bebeğimi aradım, ama bulanık suda bir türlü göremedim. Panik yaşarken bir kişi geldi. İsmini sonradan öğrendiğim gazeteci Burhan Demircioğlu’na bebeğimi kurtarmasını söyledim. İkimiz de canımızı Burhan Bey’e borçluyuz” diye konuştu.

  Bulanık suya daldım, elime bebeğin kıyafeti takıldı

  Anne ve 5 aylık bebeğini kurtaran gazeteci Burhan Demircioğlu, kazayı görenlerin olmasına rağmen kimsenin yardım etmediğini söyledi. Demircioğlu, “Aracın kanala uçtuğunu görünce hemen suya girdim. Sürücü koltuğundaki kadın ağlayarak ‘Bebeğim araçta onu kurtarın’ deyince suda bebeği aramaya başladım. Bu arada otomobilin içi su ile dolup batmaya başlamıştı. Suya daldım, elime bebeğin kıyafeti takılınca tutup çıkardım. Otomobilin kapısı açılmayınca camı kırıp annesini de çıkardım. Bebek, nefes almıyordu, suni teneffüs ile kalp masajı yaptım. Ağlamaya başlayınca kendi aracımla hastaneye götürdüm. Yüzme bilmediğim halde araca tutunarak da olsa suda bebeği bulmayı başardım. Bir baba olarak orada o yavruyu öyle çaresiz bırakamazdım ve bırakmadım da” dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı