GeriGündem Yüzlercesi hâlâ bekliyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yüzlercesi hâlâ bekliyor

Yüzlercesi hâlâ bekliyor

İstanbul’da 3 gündür etkili olan sis gemiler için adeta kâbusa döndü. Sis nedeniyle İstanbul Boğazı'ndan geçemeyen gemiler, Karadeniz ve Marmara girişinde beklemek zorunda kaldı. Yenikapı açıklarında bekleyen gemiler, drone ile havadan görüntülendi.

İstanbul Boğazı'ndan transit gemi trafiği 3 gündür devam eden sis nedeniyle aksamaya neden oldu. Boğaz'ın zaman zaman gemi trafiğine kapatılması nedeniyle yüzlerce gemi Boğaz'ın kuzey ve güney girişlerinde beklemek zorunda kaldı.

Gemilerin oluşturduğu yoğunluk ise havadan çekilen görüntüler ile gözler önüne serildi. Çekilen görüntülerde sis bulutunun içinde onlarca gemi gözüküyor.

Uzun süreli beklemeler küçük boyutlu gemilerde yakıt, kumanya ve su sorunu oluşmasına neden oluyor. Gemi şirketleri belirledikleri tarihlerde yüklerini teslim edemedikleri için de maddi olarak yüz binlerce dolara varan zararlar uğrayabiliyor. Geçen yıl nisan ayında da Boğaz 5 gün boyunca sis altında kalmıştı. Boğaz 70 saatten fazla transit gemi geçişlerine kapatılmasıyla 351 gemi uzun süre beklemek zorunda kalmıştı.

İstanbul Boğazı sis altında

Yüzlercesi hâlâ bekliyor

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle