Gündem Haberleri

  Yüzerkondu Marmaris'ten ayrıldı

  A.A
  26.01.2011 - 13:04 | Son Güncelleme:

  Armatör Kahraman Sadıkoğlu'nun Marmaris'te demirli bulunan 800 metrekarelik 'My Fantasy” adlı yatının, ilçeden ayrılması çevrecileri sevindirdi.

  Marmaris Çevre ve Turizm Gönüllüleri Başkanı Filiz Ersan, gazetecilere yaptığı açıklamada, My Fantasy'nin Tuzla'ya gitmek üzere Marmaris'ten ayrıldığını ve son olarak Çanakkale Boğazı'nı geçerken görüldüğünü belirtti.

  Yatın, bir süre Orhaniye köyündeki marinada demirli kaldığını hatırlatan Ersan, “Koruma altında tutulan Kızkumu Plajı'nın olduğu yere My Fantasy'nin konulmasına karşı çıktık. Tepkilerimizin devam etmesi üzerine My Fantasy'i kızgınlıkla hiçbir yardım talep etmeden Bozburun beldesine götürdüler. Oradan da Tuzla'ya gitmek üzere yola çıktığını öğrendik. Ne olduğu belirsiz ucubenin ilçemiz sınırlarını terk etmesini sevinçle karşıladık” dedi.

  Yatın gitmemesi halinde büyük bir eylem hazırlığı içerisinde olduklarını anlatan Ersan, elde edilen sonucun çevrecilerin zaferi olarak değerlendiklerini söyledi.
  Ersan ayrıca, My Fantasy'nin satılmak üzere bir Arap ülkesine götürüleceğini iddia etti.

  Bu arada, iki yıl önce Göcek koylarında görüntülenen ve çevre kirliliğine neden olduğu öne sürülerek tepkilere yol açan My Fantasy, bir süre de Marmaris'te iki farklı marinada demirli kalmıştı. Yat, geçen yıl Ağustos ayında denize elverişlilik belgesi almıştı.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı