GeriGündem Yüzer kumarhaneye baskın
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yüzer kumarhaneye baskın

Yüzer kumarhaneye baskın
refid:15167199 ilişkili resim dosyası

İzmir Gümrük ve Muhafaza Başmüdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılık İstihbarat ve Narkotik Gümrük Muhafaza ekipleri ile Çeşme Gümrük Muhafaza ekipleri, Yunan adalarına vizesiz yolcu taşıyan bir gemide kumar oynatıldığı ihbarını aldı.

600 yolcu kapasiteli Ankara adlı Türk gemisine turdan döndüğü sırada baskın düzenleyen ekipler, 20 kumar makinesi ele geçirdi. Operasyonda, işletme müdürü T.A. ve gemi kaptanı I.K. gözaltına alındı. İddiaya göre T.A., sorgusunda yıllardır kumar işinde olduğunu, gemideki makinelerin mobilyalarını kendisinin tasarladığını, makineleri ise Yunanistan’dan temin ettiğini söyledi. Ele geçirilenlerin 1 milyon 140 bin TL değerinde olduğu bildirildi. Şüpheliler serbest.

Yabancıya suda kumar izni var
‘ANKARA’ gemisine baskın, 1968 yılında çıkarılan 1072 sayılı kanuna dayandırıldı. Bu yasaya göre ‘umuma mahsus veya umuma açık yerlerde kazanç kastıyla oynanmasa dahi rulet, tilt, langırt ve benzeri alet veya makineleri bulundurma, yurda sokma’ yasak. ‘Ankara’ gemisi Türk bandralı olduğu için uluslararası sularda dolaşsa dahi yasak kapsamına giriyor. Yabancı bandralı kruvaziyer gemiler ise aynı nedenle yasağın kapsamı dışında kalıyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle