Gündem Haberleri

  Yuvasını buldu babasını bulamadı

  Hürriyet Haber
  03.12.2001 - 01:49 | Son Güncelleme:

  Okmeydanı'nda kaybolup jandarmaların bulduğu özürlü çocuk adresini bile söyleyemedi. Tesadüfen birisinin tanıdığı çocuk evine götürüldüğünde, oğlunun acısına dayanamayan babasının 3 gün önce öldüğü ortaya çıktı.

  13 yaşındaki özürlü Muharrem Çelik'in hikayesi inanılmaz bir dramı gözler önüne serdi. Esenyurt, İncirtepe Mahallesi'nde yol kenarında oturan çocuk, devriye gezen jandarma ekibinin dikkatini çekti. Ailesi veya kimliği ile ilgili bilgi edinemeyen erler Muharrem'i, Bahçeşehir Jandarma Çocuk Suçlarını Önleme Merkezi'ne teslim ettiler. Sadece ismini söyleyebilen zihinsel engelli ve sara hastası Muharrem üç gün boyunca burada himaye edildi. Üstteğmen Başak Şiltu Yurtsever'in komutasındaki jandarma ekibi, bölgedeki karakol ve muhtarları gezerek Çelik'in nerede oturduğunu tespit etmek için uğraştı. Bir sonuca ulaşılamayınca, Muharrem Çelik 17 Kasım günü Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu İstanbul İl Müdürlüğü'ne götürüldü. Ancak kurum çocuğu kabul etmedi.

  Lokantada müşteri tanıdı

  Geri dönmek üzere yola çıkan Üstteğmen Yurtsever komutasındaki jandarma ekibi iftar için Beşiktaş'ta bir lokantaya girdi. Müşterilerden biri, jandarmanın yanındaki çocuğa yaklaşarak, ‘‘Muharrem burada ne yapıyorsun’’ diye sordu. Çocuğu tanıyan kişiyi yanlarına alan jandarmalar, Okmeydanı'ndaki adrese gittiler.

  Acı ile mutluluk içiçe

  Kapıyı açan anne Selvi Çelik oğlunu karşısında görünce gözyaşlarına boğuldu. Güçlükle sakinleştirilen kadın, eşi Ramazan Çelik'in Muharrem'in kaybolmasının üzüntüsüyle 3 gün önce kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiğini söyledi. Çocuğundan ümidini kestiğini belirten anne, ‘‘Şişli'de ilaç almaya gitmiştik. Geri dönerken Muharrem minübüslere doğru koştu ve orada kayboldu. Polise haber verdik ama bulamadık. Bu haliyle Esenyurt'a kadar nasıl gittiğini anlayamadım. Kocamı kaybettim oğlumu buldum’’ dedi. Çelik, daha önce sakat doğan 4 çocuğunun öldüğünü belirterek, ‘‘Eşimin ölümüyle ortada kaldık. Büyük oğlumun 120 milyon liralık maaşı ile geçinmeye çalışacağız’’ diye konuştu.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı