Gündem Haberleri

  Yusuf İslam albüm tanıtım için İstanbul'da

  Hürriyet Haber
  12.11.2001 - 14:46 | Son Güncelleme:

  Yusuf İslam yeni çıkardığı "Bismillah" adlı albümün tanıtımı için İstanbul'da geldi. İslam bir süre önce basında çıkan inancının sarsıldığı ve artık Cat Stevens olarak tanınmak istediği yolundaki haberlerin gerçek olmadığını söyledi.

  Rock yıldızı olduğu dönemde İslam dinini seçerek Yusuf İslam adını alan Cat Stevens, Batılılara İslamın güzelliğini ve İslami öğretilerin şiddet olaylarının temeli veya desteği olmadığını anlatmak zorunda olduklarını belirterek, bu amaçla batıyla daha çok irtibata geçmeye karar verdiğini söyledi. 

  İslam, yeni çıkan ``Bismillah`` adlı albümünün tanıtımı için Çırağan Sarayı`nda düzenlediği basın toplantısında, Türk medya organlarında da yer alan, ``inancının sarsıldığı ve artık Cat Stevens olarak tanınmak istediği`` yolundaki haberin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

  Bir İtalyan gazetesinin magazin ekinde yer alan ve bir web sitesinde yayınlanan kendi makalesine eklenen bu ifadelerin, İtalyan editörün kendi sözleri olduğunu belirten İslam, makalesinin hiçbir yerinde bu yönde ifadeler bulunmadığını anlattı. 

  İslam, yazısını okuyanların, 11 Eylül`den sonra zayıf değil, aksine sağlam bir Müslüman olduğunu göreceklerini de sözlerine ekledi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı