Gündem Haberleri

  Yürüyüşe davet

  ANKARA
  26.06.2017 - 21:46 | Son Güncelleme:

  SİYASETTE gelenek olan bayramlaşma ziyaretlerinde sıcak mesajlar verildi. CHP heyeti, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun AK Parti teşkilatlarına yönelik ‘sevgi ve selam’ mesajı ile AK Parti Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a geçmiş olsun dileğini götürürken, AK Parti milletvekillerini de Adalet Yürüyüşü’ne davet ettiler. MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan da AK Parti Genel Merkezi’nde uyum yasaları ve içtüzük değişikliğine destek vereceklerini vurgularken, “Uzlaşmanın bize göre iki temel dinamiği var. Birisi milliyetçilik, diğeri ise demokrasi” dedi.

  Geçmiş yıllarda olduğu gibi HDP ile AK Parti ve MHP arasında bayramlaşma ziyaretleri olmadı. AK Parti’ye ilk olarak CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır başkanlığındaki heyet geldi. CHP’lileri AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin ağırladı. CHP’li Sındır sözlerine, Kılıçdaroğlu’nun bütün AK Parti teşkilatına en içten sevgi ve selamlarını ileterek başladı. Sındır, “Kardeşliğimize, birliğimize, beraberliğimize bakalım. Bayram, devletimizin ve milletimizin bekası, geleceği ve insanlık adına daha güzel bir gelecek için vesile olsun. Sayın Genel Başkanınıza geçmiş olsun dileğimizi de ifade etmek isterim” dedi. AK Partili Şahin de “15 Temmuz sonrasında yakalamış olduğumuz o güzel atmosferin, havanın, Yenikapı ruhunun yeniden dirilmesini ve ülkeye egemen olmasını diliyorum” dedi. 

  9 TEMMUZ’DA BİTER

  AK Parti’den CHP’ye bayramlaşmaya giden heyeti CHP Grup Başkanvekili Levent Gök karşıladı. Gök, Türkiye’nin bir an önce olağanüstü halden kurtularak, normal düzene geçmesi gerektiğini söyledi. CHP Lideri’nin yürüyüşünde güvenliği sağlayan güvenlik güçlerine teşekkür eden Gök, “2 kilo vermiş durumdayım. Aslında vücut için yararları da var. Sizlere de tavsiye ederim. Arzu ettiğiniz aşamada kucaklarız sizi. Sıcakta yürüyoruz, günde 20 kilometre. Az da değil. Herkes olağanüstü bir dikkat gösteriyor. Ufak tefek şeyler oluyor ama görmezden geliniyor. Bir protesto hakkı herkesin vardır. Yürüyüşümüzü de protesto hakkı herkesin vardır” dedi. Konuklarının soruları üzerine Gök, bu tempoyla devam etmeleri halinde yürüyüşün
  8 ya da 9 Temmuz’da tamamlanacağını söyledi.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı