GeriGündem Yurttan kaçan kızı fuhuşa sürüklediler
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  33
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yurttan kaçan kızı fuhuşa sürüklediler

Yurttan kaçan kızı fuhuşa sürüklediler
refid:12258865 ilişkili resim dosyası

BURSA’da, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı yurtta kalan 16 yaşındaki B.K., evlenme vaadiyle kendisini kandıran F.Ç. ve kardeşleri tarafından fuhuşa sürüklendiğini iddia ederek polise sığındı. F.Ç. ve kardeşlerinin kendisine işkence yaptığını ve vücudunu jiletle kestiklerini öne süren B.K., “Beni fuhuş batağına düşürdüler. Canımı zor kurtardım” dedi.

Bursa’da ailesi tarafından 6 yıl önce Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı yuvaya verilen B.K., zaman zaman kaldığı yurttan kaçmasıyla tanınıyordu. İddiaya göre, geçen yıl kendisini bekar olarak tanıtan F.Ç. ile tanışan B.K., yurttan kaçarak F.Ç.’nin yanına yerleşti.

Evli olduğunu öğrendiği F.Ç.’nin kendisine ilaç içererek tecavüz ettiğini ve kaçmaması için vücudunun çeşitli yerlerini bıçakla kestiğini iddia eden B.K., daha sonra F.Ç.’nin eşiyle birlikte kendisini erkeklere sattığını söyledi. B.K. şu iddialarda bulundu:
“6 ay önce F.Ç.’den şikayetçi oldum. Beni fuhuşa sürükleyen F.Ç. tutuklanırken ben yurda teslim edildim. Bir süre sonra F.Ç.’nin kardeşleri tehdit etti. Ailemi öldüreceklerini söylediler. Beni yurttan kaçırdılar. Bir evde sakladılar. Tehditle şikayetimi geri almamı istediler. F.Ç. bu nedenle tahliye oldu. Sonra beni yine erkeklere sattılar. Bir ara yanlarından kaçıp canımı kurtardım. Benim yaşamım genç kızlara ibret olsun. Evlenme vaatlerine inanmasınlar.”

3 ZANLI GÖZALTINA ALINDI

B.K.'nin, evlenme vaadiyle kandırıp fuhuş batağını sürüklediğini öne sürdüğü ve direnince de işkence yapmakla suçladığı biri kadın 3 kişi gözaltına alındı. Poliste ifadeleri alınan F.Ç. (35), eşi M.Ç. (33) ve ağabeyi V.Ç. (42) ‘Devlet koruması altındaki kızı zorla alıkoymak, fuhuş yaptırmak, fuhuşa aracılık etmek’ suçlarından adliyeye sevk edildi.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle