Gündem Haberleri

  Yurtta kalan 20 üniversiteli yemekten zehirlendi

  Mehmet ERÇAKIR/ISPARTA, (DHA)
  04.11.2009 - 14:33 | Son Güncelleme:

  ISPARTA'nın Yalvaç İlçesi'nde, Süleyman Demirel Üniversitesi'ne bağlı Meslek Yüksek Okulu'nda öğrenim gören ve özel bir yurtta kalan 20 öğrenci, gıda zehirlenmesi tanısıyla hastanede tedavi edildi. Yalvaç Kaymakamı Nevzat Taşdan, öğrencilerin sağlık durumunun iyi olduğunu ve zehirlenmeye neden olan gıda konusunda araştırmanın devam ettiğini söyledi.

  Süleyman Demirel Üniversitesi Yalvaç Meslek Yüksek Okulu'nda öğrenim gören ve özel bir yurtta kalan 20 öğrenci, gıda zehirlenmesi tanısıyla bu sabah Yalvaç Devlet Hastanesi'nde tedavi edildi.

  Yalvaç Kaymakamı Nevzat Taşdan, sabah saatlerinde öğrencilerin rahatsızlanması üzerine yurt yetkilileri tarafından öğrencilerin Yalvaç Devlet Hastanesi'ne götürüldüğünü belirterek, “Rahatsızlanan öğrenci sayısının artması üzerine gıda zehirlenmesi şüphesi doğdu. 90 kişilik yurtta 20 öğrenci zehirlenme gerekçesiyle tedavi altına alındı” diye konuştu.
  Yurtta akşam öğrencilere dağıtılan yemeklerden numune alınarak, test yapılacağını belirten Taşdan, “Henüz net bir şey yok. Öğrencilerin neyden zehirlendikleri belli değil. Test sonucuna göre bir şey söyleyebiliriz” diye konuştu.
  Öğrencilerin hepsinin ayakta tedavi edildiğini ve şu anda hastanede yatan öğrenci bulunmadığını belirten Kaymakam Nevzat Taşdan, “Korkulacak bir durum yok. Paniğe de gerek yok. Çocuklarımızın sağlık durumları iyi. Şu anda hastanede yatan hiçbir öğrenci bulunmuyor” dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı