Gündem Haberleri

  Yurtta 1 Mayıs kutlamaları

  Hürriyet Haber
  01.05.2011 - 15:18 | Son Güncelleme:

  1 Mayıs yurdun dört bir yanında düzenlenen törenlerle kutlandı.

  Mersin:
  Mersin’de 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü şölen havasında kutlandı. Yaklaşık 15 bin kişinin katıldığı kutlamalarda Türkçe, Arapça ve Kürtçe ’Yaşasın 1 Mayıs’ yazılı pankart açıldı, davul zurna eşliğinde halaylar çekildi.

  Tokat:
  Tokat’ta 1 Mayıs İşçi Bayramı coşkuyla kutlandı. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen ve yaklaşık bin kişinin katıldığı kutlamada, türbanlı grup dikkat çekti.

  Diyarbakır:
  Diyarbakır’da, düzenlenen 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mitingine, BDP’nin desteklediği bağımsız adaylar ve CHP’nin Diyarbakır il başkanı ve milletvekili adayları da katıldı. Kürt sorununa demokratik ve barışçıl çözüm ile ilgili istemlerinin dile getirildiği konuşmalardan sonra Dağkapı Meydanı’ndaki mitingte halaylar çekildi.

  Kars:
  Cumhuriyet Meydanında toplanan KESK, Türk-İş, Genel-İş Sendikası,  Devrimci 78'liler Derneği ile CHP milletvekili adayları katıldı.

  Tunceli:
  Tunceli'de 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlandı. 1 Mayıs'ın anlam ve öneminin anlatıldığı konuşmaların ardından Sanatçı  Suavi tarafından müzik dinletisi verildi.

  Erzincan:
  Erzincan'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları Erzincan  Belediyesi önündeki Atatürk Anıtı yanında başladı. Cumhuriyet  Meydanındaki kutlama törenleri konuşmalarını yapmasının ardından yerel  sanatçıların müzik aletlerini hazırladığı sırada bastıran sağanak yağış sebebiyle  kutlamalar kısa sürdü.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı