Gündem Haberleri

  Yurt ve kredi başvuruları başladı

  Hürriyet Haber
  23.07.2001 - 11:29 | Son Güncelleme:

  Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'na (YURTKUR) bağlı yurtlar ile öğrenim ve katkı kredileri için başvurular başladı. Yurtta barınmak ve öğrenim veya katkı (harç) kredisi almak isteyen üniversite ara sınıf öğrencileri, bulundukları illerdeki yurtlarda oluşturulan dağıtım kabul bürolarına başvurabilecekler.

  Öğrenciler, buralardan müracaat kılavuzu ve formu alarak doldurup,teslim edecekler. Postayla yapılacak başvurular kabul edilmeyecek.

  Ara sınıf öğrencilerinin yurt ve kredi için başvuruları, 3 Ağustos Cuma günü sona erecek.    Ön kayıt ve özel yetenek sınavı sonucunda bir yüksek öğretim programına girecek öğrenciler ile yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin yurt ve kredi başvuruları ise 1-10 Ekim 2001 tarihleri arasında kabul edilecek.

  YURTKUR'a bağlı yurtlarda kalmakta iken okulunu süresi içerisinde bitirememiş öğrenciler de 17 Eylül-3 Ekim 2001 tarihleri arasında yurtbaşvurusu yapabilecekler. Bu öğrencilerin başvurularını daha önce kaldıkları yurt müdürlüklerine yapmaları gerekiyor. 

  YURTKUR'a bağlı yurtlar, 17 Eylül 2001 Pazartesi günü hizmete açılacak. Asıl listeden yurda girmeye hak kazanan öğrencilerin kayıtları 13-26 Eylül 2001 tarihleri arasında yapılacak. 

  Yedek listeler ise her beş günde bir bölge müdürlüklerinin bulunduğu illerde bölge müdürlüklerince, bölge müdürlüğünün bulunmadığı yerlerde ise yurt müdürlüklerince ilan edilecek. 

  2001-2002 öğretim döneminde üniversiteye girmeye hak kazanarak biryurtta kalmak veya kredi almak isteyen üniversite adaylarının ise Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nce (ÖSYM) kendilerine gönderilentercih formunun arka yüzünde bulunan kılavuz formunu doldurmaları gerekiyor. Bu adaylar, ÖSYM tarafından yurtlara yerleştirilecekler.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı