GeriGündem Yüreklere ateş düştü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  10
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yüreklere ateş düştü

Yüreklere ateş düştü
refid:7532787 ilişkili resim dosyası

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi Dağlıca Beldesi’nde PKK’lı teröristlerin hain saldırısı sonucu şehit düşen askerlerin evlerine ateş düştü. Yozgatlı Şehit Lokman Eker’in annesi "Beni de götürün, beni de vursunlar" diye gözyaşı dökerken, Adıyamanlı er Abdurrahman Doğan’ın kardeşleri Hüseyin ve Mehmet Doğan, şehitlerinin kanının yerde kalmayacağını ve ondan geri kalan askerlik hizmetini kendilerinin sürdürmek istediğini söylediler.

Şehitlerimizin fotoğrafları için tıklayın...

Bayrağa sarılı döneceğim

ŞEHİT askerlerden Uzman Çavuş Selçuk Gürdal’ın Afyonkarahisar’ın Dinar İlçesi’ne bağlı Burunkaya Köyü’ndeki evine acı haber çabuk ulaştı. Şehidin annesi Zekiye Gürdal, eşi 24 yaşındaki Naciye Gürdal, kardeşleri ve akrabaları gözyaşına boğuldu. Acı haberi alınca kendinden geçen şehidin annesi Zekiye Gürdal ile eşi Naciye Gürdal, komşuları ve köylü kadınlar tarafından teselli edilmeye çalışıldı. Şehit Selçuk Gürdal’ın 20 gün önce izne geldiği ve 4 yaşındaki oğlu Samet’i kucağından hiç indirmediği vurgulandı. Şehidin arkadaşı çiftçi Bülent Varol, "Gitmeden bir gün önce görüştük. Bana dönüp, ’Ben gidiyorum ama bayrağa sarılı olarak geri döneceğim’ dedi.

Duanızı benden eksik etmeyin

HENÜZ 6 aylık asker olan ve Kırıkkale’nin Keskin İlçesi’ndeki Yenice Mahallesi’nde oturan şehit er Vedat Kutluca’ın yakınları, acı haberi ilçedeki askerlik şubesinden öğrendi. Oğlunun şehit düştüğü haberini öğrenen baba Abidin ve anne Gülhan Kutluca gözyaşına boğulurken, şehidin 3 ablası ağıtlar yakarak feryat etti. Şehit er Kutluca’nın Hakkari’deki birliğine giderken anne ve babasına "Hayırlısı ile askerliğimi bitirip, evlenmek istiyorum. Duanızı benden eksik etmeyin" dediği belirtildi.

Mutlaka şehit olurum

ŞEHİT Yavuz Öztürk’ün şehit olduğu haberi üzerine, Dinar İlçesi’ne bağlı Göçeri Köyü’ndeki ailesi yasa büründü. Oğullarının şehit düştüğü haberini alan baba Şükrü Öztürk ile anne Fatma Öztürk baygınlık geçirdi. şehidin evi bir anda vatandaşların akınına uğradı. Şehit Öztürk’ün, askere gitmeden önce, "Bakın askerliğim Doğu’ya çıktı. Mutlaka şehit olurum" dediği kaydedildi. 9 aydır Hakkari’de olan şehit Yavuz Öztürk’ün babası 50 yaşındaki Şükrü Öztürk ise "Lanet olsun bu teröre. Yetsin artık aldığı canlar, ana kuzuları ölmesin" diye feryat etti. Anne Fatma Öztürk de "Yavrum neredesin, kuzum hani gelecektin" diye feryat ederek "Ona düğün yapacaktım. Yavrum şimdi hangi ellerde" dedi.

Mehmedim ben öleydim

ŞEHİT er Mehmet Cücük’ün Gaziantep’in Aktoprak Beldesi’ne bağlı Göksuncuk Köyü’ndeki ailesi, oğullarının şehit olduğu haberini alınca yıkıldı. Anne Yeter ve baba Cabbar Cücük sinir krizleri geçirdi. Diğer oğluna sarılarak feryat eden anne Yeter Cücük, "Hani benim Mehmedim. Yavrumu ne yaptınız. Mehmedim’in nişanlısı da burada. Mehmedim ben öleydim" diye ağıt yaktı.

Beni de vursunlar

ŞEHİT Lokman Eker’in Yozgat Buzacıoğlu Köyü’nde oturan ailesi yıkılırken, anne Cemaynur Eker, "Beni de götürün, beni de vursunlar. Konuştuğumuzda yavrum, ’sırtımda 50 kilo yüküm var’ diyordu. Yavrum öldüğünde o yük sırtında mıydı? Gelirken Lokman’ımı niye getirmediniz? Yavrumu nerede koydunuz da geldiniz" diyerek gözyaşı döktü.

Vatan sağolsun

ASTSUBAY çavuş Soner Özübek’in şehit olduğu haberi Eskişehir’de yaşayan ailesinin evinde büyük üzüntü yarattı. Baba Tuncer Özübek, şehit oğlunun Ramazan Bayramı’nda izine Eskişehir’e geldiğini belirterek, en son o zaman oğluyla görüştüklerini kaydetti. Şehit oğlu Soner’in ağabeyi Serdar’ın da Hakkari’de asker olduğunu ifade eden baba Tuncer Özübek, "O da vazife yapıyor. Vatan sağolsun" dedi. Anne Cemile Özübek de telefonla görüştüğü oğlu Soner’in 10 günlük iznini Kurban Bayramı’nda geçirmek üzere Eskişehir’e geleceğini söylediğini ifade ederek, "Oradaki askerlerin hepsi evladımız. Oğluma vatanına hizmet ettirmediler, yarım kaldı" diye konuştu.

Kardeşleri: Biz de gidelim

PİYADE Er Abdurrahman Doğan’ın Adıyaman’daki evinde de acı vardı. Doğan’ın ağıt yakan annesi Feride Doğan güçlükle sakinleştirilirken, babası Remzi Doğan, başsağlığına gelen İl Jandarma Komutanı Albay Dursun Ertuğrul va Vali Halil Işık’ın göğsüne yaslanarak gözyaşı döktü. Kardeşleri Hüseyin ve Mehmet Doğan, şehitlerinin kanının yerde kalmayacağını ve ondan geri kalan askerlik hizmetini kendilerinin sürdürmek istediğini söylediler.

İki yetim bıraktı

PİYADE Uzman Çavuş Mustafa Uysal’ın (37) şehit düştüğünü Aydın’ın Söke İlçesi’ndeki evinde öğrenen eşi Meral Uysal, sinir krizi geçirdi. Şehit Uzman Çavuş’un oğlu, 11 yaşındaki Hüseyin Uysal ile 14 yaşındaki Beyza Uysal acı haberin ardından gittikleri dershaneden alınarak evlerine getirildi. Antalya’nın Taşağıl Beldesi’ne bağlı Çardaklı Köyü’nde yaşayan Mustafa Uysal’ın annesi Nefise Uysal (78) sinir krizi geçirdi. Oğlu ile en son arife günü görüştüğünü söyleyen acılı anne "Yanıma gelecek misin’ diye sordum, ’Şu an görevdeyiz, sonra görüşelim’ dedi. Bir daha da haber alamadık" dedi.

5 aylık askerdi

ŞEHİT 12 Mehmetçik’ten Samet Saraç’ın (29) şehit düştüğü haberini, Bursa Merkez Osmangazi İlçesi’ndeki evine giden Jandarma Üsteğmen, doktor ve sağlık görevlileri verdi. Acı haberi alan 5 aylık asker olan Saraç’ın babası Mustafa, annesi Fahriye ve babaannesi Fatma Saraç büyük üzüntüye boğuldu.

8 aylık nişanlıydı

ŞEHİT Mehmetçiklerden er Zekeriya Yatı’nın Ordu’nun Kumru İlçesi’ndeki baba ocağına ateş düştü. 6 kardeşten en büyüğü olan ve 8 ay önce nişanlanarak askere giden Yatı’nın şehit haberi haberini duyan baba Hasan ve anne Hatice Yatı sinir krizi geçirdi. İnşaatlarda çalışan baba Hasan Yatı, "Oğlum sana nasıl kıydılar. Tezkere sonrası düğün yapacaktık" diye gözyaşına boğuldu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle