Gündem Haberleri

  Yurda dönüp parti kuracak

  Faruk BİLDİRİCİ
  18.12.2001 - 02:05 | Son Güncelleme:

  On iki yıl önce Amerika'ya gidip zengin olan Hüseyin Atkın, Türkiye'ye dönerek ‘‘Demokratik Reform Partisi’’ adlı bir parti kurmaya hazırlanıyor.

  1955 yılında Samsun'da doğan Atkın, tekvando sporunu Türkiye'de başlatan ilk yedi kişiden biri. 1972'de İzmir'de polis okulları ve askeri hava lisesi öğrencilerine, 1973-1974 arasında da askeri üslerdeki Amerikan subaylarına tekvando dersi vermiş. 6'ncı dan siyah kuşak sahibi olarak spora veda etmiş.

  1989'da Amerika'ya giden Atkın, Washington Community College'de 2 yıl işletme eğitimi aldıktan sonra Amerika, Bulgaristan ve İsviçre'de yatırımlar yapmış. Atkın, aynı zamanda Türk-Amerikan İşadamları Derneği Başkanı. Evli ve iki çocuk sahibi.

  Atkın, ‘‘Ülkemin ulusal onurunun zedelendiğini, bağımsızlığımızın elden gittiğini gördüğüm için yurda dönüp parti kuracağım’’ dedi. Kuracağı Demokratik Reform Partisi için ‘‘her kesimden, kadın-erkek, tanınmış veya tanınmamış, yüreği Türkiye sevgisiyle dolu binlerce vatandaşla’’ çalıştığını söyleyen Hüseyin Atkın, kuruluş için yakında İçişleri Bakanlığı'na başvuracaklarını açıkladı. Atkın, kendisini ve partisini siyasi yelpazenin ‘‘Kemalist ve tam merkezine’’ oturtuyor.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı