Gündem Haberleri

  Yunanistan'ın Diva'sı İzmir'de

  DHA
  15.05.2010 - 10:49 | Son Güncelleme:

  İZMİR'in Gaziemir İlçesi'nde adı bir caddeye verilecek dünyaca ünlü Yunanlı şarkıcı Haris Alexiou, İzmir'e geldi.

  HARIS ALEXIOU BÖYLE KARŞILANDI - Foto - galeri

  Adnan Menderes Havalimanı'nda Gaziemir Belediye Başkanı CHP'li Halil İbrahim Şenol tarafından karşılanan Alexiou, “Babamın doğduğu topraklara gelmekten dolayı mutluyum” dedi.

  Babasının 10 yaşına kadar yaşadığı Gaziemir'de ismi bir sokağa verilecek olan dünyaca ünlü ‘Diva’ Haris Alexiou, aralarında 17 gazetecinin bulunduğu 60 kişilik grupla İzmir'e geldi. Adnan Menderes Havalimanı'nda Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol ve eşi Birsen Şenol tarafından karşılanan Alexiou, “Dedem, babam ve annem bu topraklarda yaşamış. Burada olmaktan dolayı çok mutluyum” diye konuştu.

  Ülkesinde ‘Türk dostu’ olarak bilinen ve “Kimse bana Türkler hakkında kötü söz söyletemez” sözüyle tanınan Alexiou, zaman zaman Türkçe konuştu. Bir soru üzerine Sezen Aksu'ya büyük hayranlık duyduğunu belirten Alexiou, “Onunla yeniden aynı sahneye paylaşmayı isterim. Sadece onunla değil başka Türk sanatçılarla değişik konserlerde yer alabilirim” dedi.

  Başkan Şenol, yarın sanatçının isminin sokağa verilmesiyle ilgili düzenlenecek töreni tüm Gaziemirliler'in heyecan içinde beklediklerini dile getirdi.

  Yarın saat 11.00'de Haris Alexiou'nun adının verileceği 64 sokakta tören düzenlenecek. Aynı günün akşamı saat 20.30'da Sarnıç'taki Divan Restoran'da Gaziemir Gıda Bankası Yardımlaşma Dayanışma Derneği yararına yemek verilecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi Armoni Mızıkası Orkestrası'nın renk katacağı gecede, Alexiou'nun da şarkılarını seslendirmesi bekleniyor. Gecede, bir başka Yunanlı sanatçı Anastasia da sahne alacak.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı