Gündem Haberleri

  Yunanistan'da yeni hükümet yemin ederek göreve başladı

  AA
  26.06.2013 - 09:45 | Son Güncelleme:

  Yunanistan'da yeni hükümet yemin ederek göreve başladı. Başbakan Antonis Samaras, yemin töreninin ardından düzenlenen ilk kabine toplantısında "ülkenin kurtarılması en üstün ideolojidir" dedi.

  Samaras, Yeni Demokrasi (ND) ve PASOK partilerinden oluşan hükümete yönelik eleştirileri yanıtlayarak ,ülkenin kurtarılmasının en üstün ideoloji olduğunu söyledi.

  Başarıdan başka tercihin olmadığını vurgulayan Samaras,  "Bazıları dünün kabuslarını yaşıyor  ve bizi bölmeye çalışıyor ama biz buna  izin vermeyeceğiz"  diye konuştu.

  Samaras, hükümetin görev süresinin dört yıl olduğunu anımsatarak, bunun ülkenin istikrarı açısından çok önem taşıdığını, tüm gerekli değişikliklerin yapılması için kabinenin iş birliği ve  koordinasyon halinde olması gerektirdiğini kaydetti.

  Yunanistan'ın kaybedecek zamanının bulunmadığını ve geçen yıllarda olmayanları gerçekleştirmek için çok az zamanın kaldığını aktaran Samaras, hükümetin önceliklerinin 8,1 milyar euroluk diliminin serbest bırakılması için Troyka ile müzakerelerin tamamlanması, AB dönem başkanlığı hazırlıkları ve bütçede borç ödemelerin yapılmasından sonra  karın sağlanması olduğunu belirtti.

  Yunanistanda yeni hükümet yemin ederek göreve başladı

  Yunanistan'ın yeni hükümeti, Salı günü Rum Ortodoks Kilisesi tarafından düzenlenen yemin töreninin ardından göreve başladı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı