Gündem Haberleri

  Yunanistan’da ırkçı parti terörü

  Yorgo KIRBAKİ/ATİNA
  15.09.2013 - 02:16 | Son Güncelleme:

  Yunanistan’da ırkçı faşist Altın Şafak partisinin, yabancı göçmenlerden sonra şimdi de rakip siyasi parti taraftarlarına saldırmaya başladı.

  Altın Şafak’ın 30 taraftarı Pire şehrinin Perama ilçesinde afiş yapıştıran Komünist Partisi’nin (KKE) 50 taraftarına saldırdı. “Dünyayı değiştirin... İhtiyacı var” yazılı afişler yapıştırırken Altın Şafak’ın demir çubuk ve zincirli saldırısına uğraya KKE taraftarlarından 8’i hastanelik oldu. Olaylarda 24 kişi gözaltına alındı. Siyasi partiler saldırı ile ilgili açıklamalarında Altın Şafak’ın demokrasi için tehlike teşkil ettiğini belirttiler.

  Altın Şafak taraftarları geçtiğimiz günlerde de Girit’te sol görüşlü dernek ve örgüt üyelerine saldırmışlardı. Yıllarca adını başta Türk olmak üzere yabancı düşmanlığı ile adını duyuran Altın Şafak, 2012 seçimlerine ilk kez siyasi parti olarak katıldı ve oyların yüzde 7’sini topladı. 300 üyeli Yunan Parlamentosu’nda 18 milletvekili ile temsil edilen Altın Şafak’ın gücü son kamuoyu araştırmalarında yüzde 10’un üzerinde görünüyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı