Gündem Haberleri

  Yunanistan Afganistan'a 130 kişilik birlik gönderiyor

  Hürriyet Haber
  15.01.2002 - 15:46 | Son Güncelleme:

  Yunan Kara Kuvvetleri Komutanlığı`na Korgeneral Panayotis Harvalas, Hava Kuvvetleri Komutanlığı`na ise Panayotis Papanikolau`nun getirildiği açıklandı.

  Yunanistan Savunma Bakanı Yannos Papandoniu, bugün Başbakan KostasSimitis`in başkanlığında toplanan Savunma ve Dış İlişkiler Konseyi`nde(KYSEA) Kara ve Hava Kuvvetleri komutanlıklarının yanı sıra, Afganistan`a 130 kişilik bir birlik ve 2 C-130 tipi askeri nakliye uçağının gönderilmesi kararının alındığını açıkladı.  

  Yunan birliğinin Afganistan barış gücüne komuta eden İngiltere ilegörüşüldükten sonra 2-3 hafta içinde hareket edeceğini belirten Papandoniu, ``Yunan askerleri oraya savaşmaya değil, Afganistan`ın yeniden yapılanmasına yardım etmek için gidiyorlar. Birliğin tamamı gönüllülerden oluşuyor`` dedi.  

  Yunan Kara Kuvvetleri Komutanlığı`na atanan Korgeneral Harvalas, Larissa kentindeki NATO üssünün komutanı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı`na atanan Korgeneral Papanikolau da, yine Larissa`daki Taktik Hava Gücü`nün komutanı olarak görev yapıyordu.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı