Gündem Haberleri

  Yunan kadınların üçte biri eşini aldatıyor

  Hürriyet Haber
  06.01.2002 - 01:39 | Son Güncelleme:

  Ülke genelinde yapılan bir araştırma, Yunan kadınların üçte birinin eşlerini aldattıklarını ve bunu itiraf etmekten de çekinmediklerini ortaya koydu.

  Yunan Özel Flash Radyosu'nun haberine göre araştırma, 1995-2000 arasında Yunanistan Seksoloji Enstitüsü tarafından gerçekleştirildi ve 4 bin 791 kadını kapsadı. Araştırma, 35-45 yaş grubu kadınların üçte birinin duygusal bir eş ve buna paralel olarak cinsel açıdan güçlü bir sevgiliye sahip olduklarını gösterdi.

  Araştırmaya katılan kadınların yüzde 31.5'i tek kişiyle sürekli bir ilişkiye sahip olduklarını belirtirken, bu kadınların büyük bölümü aynı anda ikinci bir ilişki yaşamaya olumlu baktıklarını söylediler.

  Radyo, araştırma sonuçlarının, kadınların yüzde 39.5'inin geçici serüvenlere sıcak baktıklarını, yüzde 29'luk kesimin ise genel olarak ‘‘kadın-erkek’’ ilişkilerinden uzak durmayı tercih ettiklerini ortaya koyduğunu kaydetti.

  Flash Radyosu, kadınların yüzde 57'sinin ilişkileri konusunda uzmanların önerilerini istediklerini belirtti. Ayrıca Yunan kadınların yüzde 25.4'ü, eşlerinin iktidarsızlık sorununa çözüm arıyor, yüzde 16.6'sı ise kişisel problemler yaşıyor.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı