Gündem Haberleri

  Yumruğa af yok

  Çetin AYDIN/İSTANBUL
  10.07.2015 - 23:47 | Son Güncelleme:

  Önceki sabah bilet nedeniyle kavga ettiği şoförü döven ve silah çeken polis memuru görevden alındı.

  MECİDİYEKÖY- Güneşli seferini yapan 97M hat numaralı özel halk otobüsü önceki sabah 09.30’da Mecidiyeköy duraklarda bekliyordu. Bu sırada otobüse polis memuru Asil Arslan girdi. Arslan’la şoför, Akbil basma nedeniyle kısa bir münakaşa yaşadı. Münakaşanın ardından polis memuru, otobüsün şoförü Ziya Korkmaz’a peş peşe vurmaya başladı. Daha sonra kavgaya şoförün kardeşi de dahil oldu. Polisin silahı ateş aldı.

  Yumruğa af yok

  Kavga çevredekilerin müdahalesiyle güçlükle yatıştırıldı, polis ve şoför gözaltına alındı. Korkmaz savcılıktan, Arslan’sa mahkemeden denetimli serbest kaldı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü, hakkında adli ve idari soruşturma başlatılan polis memurunun görevden alındığını açıkladı.

  ‘Silahımı şoför sıktı’

  OTOBÜS şoförü Ziya Korkmaz, “Şahıs ücretsiz taşıma kartını okuttu. Daha sonra polis kimliğini gösterdi. Direkt bana yumruk vurmaya başladı. Silahı çekip kafama doğru doğrulttu. Elindeki silaha sarılarak kafamdaki silahı uzaklaştırdım. Silah o esnada patladı” dedi. Polis Asil Arslan ise bir hafta önce ücretsiz taşıma kartı yanında olmadığı için tartıştığı otobüs şoförüyle karşılaştığını belirterek, “Bana küfür etti, kafama tornavidayla vurdu. Parmağını tetiğe soktu, silah ateş aldı” diye ifade verdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı