Gündem Haberleri

  Yüksekova'da yine olay çıktı

  YÜKSEKOVA(Hakkari), (DHA)
  13.05.2010 - 12:14 | Son Güncelleme:

  İRAN'da terör örgütü PKK'nın kolu PJAK'ın 5 üyesinin idam edilmesine tepki gösteren grupların, Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'ndeki izinsiz yürüyüşüne polis müdahale etti.

  BDP ile Mezopotamya Yakınlarını Kaybeden Ailelerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MEYA-DER), İran'da idam edilen 5 PJAK'lı için Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’ne bağlı Esendere Sınır Kapısı’nda yapılan protesto ardından bugün ilçe merkezinde 20-30 kişilik 3 ayrı grup olay çıkardı. İlçenin işlek Cengiz Topel Caddesi'nde toplanan gruplar slogan atarak eylem yaptı.

  Caddeyi trafiğe kapatarak eylem yapan grup, Belediye Başkanı BDP'li Ruken Yetişkin ve ilçe yöneticileri tarafından uyarıldı. Bu uyarılar üzerine aralarında çocukların bulunduğu grup caddeden ayrılarak sokak aralarına dağıldı. Grupta bulunanlar bu kez eylemini yapmaya başladı. Yollara barikat kurararak eylemlerini sürdüren gruba polis gözyaşartıcı bomba ve basınçlı su kullanarak müdahale etti. Göstericiler ise polise taş atarak karşılık verdi.

  Polisin de müdahalesi ile ilçe merkezinin ara sokaklarına dağılan göstericiler ile polis arasında kovalamaca olurken Cengiz Topel Caddesi'ndeki esnaf ise olaylardan sonra işyerlerini kapatmak zorunda kaldı. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı ilçede olaylar ara sokaklarda sürüyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı