Gündem Haberleri

  Yüksekova’da PKK’lı teröristlerin binaların altına kazdıkları tünel tespit edildi

  DHA
  02.04.2016 - 08:46 | Son Güncelleme:

  HAKKARİ Yüksekova’da halkın güvenliğini, huzurunu sağlamak ve PKK’lı teröristleri etkisiz hale getirmek güvenlik güçlerinin operasyonları sürüyor. Son 2 günde düzenlenen operasyonlarda PKK’lı teröristlerin binaların altına kazdıkları tünel tespit edildi. Yapılan aramalarda ise PKK’ya ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi. PKK’lı teröristlerin kaçarken kullandıkları binaları da ateşe verdi.

  Yüksekova’da güvenlik güçlerinin terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonları devam ediyor. 31 Mart-1 Nisan 2016 tarihinde düzenlenen operasyonda; arama yapılan binalarda, evlerin altlarından geçecek şekilde kazılmış çok sayıda tünel ve tahkimat ile binaların çeşitli yerlerine tuzaklanmış çok sayıda el yapımı patlayıcı düzenekleri tespit edildi.

  Yüksekova’da PKK’lı teröristlerin binaların altına kazdıkları tünel tespit edildiBinalar içinde PKK’lı teröristlere ait silah, mühimmat ve muhtelif malzemeler de ele geçirildi. PKK’lı teröristlerin kaçarken kullandıkları binaları da ateşe verdi. İlçede ayrıca güvenlik güçlerinin PKK’lılar tarafından yapılan barikatların kaldırılması faaliyetlerine devam ettiği bildirildi.

   

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı