Gündem Haberleri

  Yüksekova'da kepenkler kapandı

  YÜKSEKOVA (Hakkari), (DHA
  15.08.2009 - 11:54 | Son Güncelleme:

  HAKKARİ'nin Yüksekova İlçesi'ndeki esnaf, Hatay'ın Karlısu Beldesi'nde çıkan çatışmada öldürülen ‘Hamza' kod adlı Yüksekovalı terörist, 34 yaşındaki Musa Yılmız için kepenk kapattı. Terörist cenazesinin bugün öğle saatlerinde ilçeye getirilerek defnedilmesi bekleniyor.

  Hatay’ın Karlısu Beldesi ile İskenderun'un Domuztaşı köyü arasındaki bölgede 7 Ağustos'ta güvenlik güçleri, bir grup teröristle sıcak çatışmaya girdi. Çıkan çatışmada, Yüksekova İlçesi nüfusuna kayıtlı ‘Hamza' kod adlı PKK'lı terörist Musa Yılmaz öldürüldü. Yapılan otopsi ardından teröristin cenazesi, dün ailesine teslim edildi. Bugün Yüksekova'ya getirilecek olan cenaze için ilçededi esnaf bugün kepenk açmadı. Fırın ve eczaneler dışında tüm işyerlerinin kapalı olduğu Yüksekova'da PKK’lı Yılmaz'ın canezesinin ilçe merkezi girişinde bulunan Akalın Mezarlığı'nda toprağa verileceği belirtildi.

  Bu arada, İran ve Irak'a sınırında bulunan Şemdinli İlçesi'nde de kısmen dükkanlar açılmadı. Terör örgütü PKK'nın Siirt'in Eruh İlçesi birlikte 25 yıl öncezi ilk eylem yeri olan Şemdinli'deki esnafın bir bölümünün bu nedenle işyerlerini açmadıkları belirtildi. DTP İlçe Başkanı Emrullah Öztürk, bu eylemlerle ilgili esnaftan her hangi bir isteklerinin olmadığını söyledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı