GeriGündem Yüksekova'da ilk kulak ameliyatı yapıldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yüksekova'da ilk kulak ameliyatı yapıldı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki Devlet Hastanesinde görevli Kulak Burun Boğaz (KBB) Uzmanı Opr. Dr. Tuncay Kodaş, ilçedeki ilk kulak operasyonunu gerçekleştirdi.

Hastaneye işitme kaybı şikayetiyle gelen Arif Keği isimli hasta, Opr. Dr. Kodaş başkanlığında yapılan ve 5 saat süren ameliyatla sağlığına kavuştu.

Opr. Dr. Tuncay Kodaş, gerçekleştirilen ameliyatın Hakkari ve ilçelerinde bir ilk olduğunu belirterek, şunları söyledi:
“Hastanemize 15 Ocakta yatırılan Arif Keği adlı hastamıza kulak ameliyatı yapıldı. Daha önce bu tür hastalık teşhisi konulan kişiler, Diyarbakır, Erzurum ve diğer merkezlere sevk ediliyordu. Şimdi Yüksekova'da çok riskli bir ameliyatı, başarılı bir şekilde tamamlamış bulunmaktayız. Çevre illerden özellikle Başkale'den hastalar hastanemize gelmektedir.”

Doğuştan işitme sorunu yaşadığını ifade eden Keği ise ameliyatı gerçekleştiren doktorlara teşekkür ederek, şöyle konuştu:
“İşitme sorunu ve buna bağlı olarak yaşadığım baş ağrısı şikayetiyle daha önce Van'da tedavi görmüştüm. Ancak, işitme problemim devam ediyordu. İki hafta önce Yüksekova Devlet Hastanesinde tedavi olmaya başladım. Bu tedaviden sonra başarılı bir ameliyat geçirdim. Şu an sağlığım yerinde. Yüksekova'da bu ameliyatın yapılmış olması mutluluk verici.”

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle