Gündem Haberleri

  Yüksekova'da dikkat çeken TIR trafiği

  İHA
  12.04.2016 - 14:50 | Son Güncelleme:

  Hakkâri'nin Yüksekova ilçesinde devam eden operasyonda çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirilirken, inşaat malzemeleri taşıyan çok sayıda TIR'ın ilçeye giriş yapması dikkat çekti.

  Yüksekova'da, 13 Mart’ta ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından birçok mahallede bulunan hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve el yapımı patlayıcıların imha edilmesi amacıyla başlatılan Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle operasyonu devam ediyor. İlçede bombardıman ve çatışmalar dün gece devam etti. Gece boyunca yoğun silah seslerinin yükseldiği ilçede, patlama sesleri yer yer yankılandı.

  Gece yaşanan çatışmalar gündüz saatlerine yansıdı. Bombardımanın devam ettiği ilçede, Cumhuriyet mahallesinden yoğun duman yükseldiği görüldü. Top atışı nedeniyle birçok binanın yıkıldığı ya da büyük oranda hasar gördüğü belirtildi. Öte yandan, ilçeye askeri sevkiyat devam ediyor. Van yönünden ilçeye giriş yapan 35-40 araçlık askeri konvoy tümen komutanlığına gitti. İlçede ambulans hareketliliği devam ederken, inşaat malzemeleri taşıyan çok sayıda TIR'ın ilçeye giriş yapması dikkat çekti.

  Etiketler: Operasyon , ASKER , Terör , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı